Harput TV Ana Sayfası

Bakan Sarıeroğlu, İlk Ziyaretini Ana Ocağı Elazığ'a Yaptı Siyaset

Bakan Sarıeroğlu, İlk Ziyaretini Ana Ocağı Elazığ'a Yaptı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak, bakanlığın görev alanındaki konularla ilgili toplantılara katılmak ve açılışlar gerçekleştirmek üzere Elazığ’a geldi.
 
Bakan Sarıeroğlu ve beraberindeki bakanlık heyetini Elazığ Havaalanında Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri karşıladı.
 
Bakan Sarıeroğlu Valilik önündeki karşılama töreninin ardından Şeref Defterini imzaladı ve Bakan olarak ilk yurt gezisini ana ocağı Elazığ’a yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ve bundan sonra da sık sık Elazığ’a gelmeyi planladığını kaydetti.
 
Bakan Sarıeroğlu şunları söyledi, “Bildiğiniz gibi Sayın Başbakanımızın teklifi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile geçtiğimiz günlerde çok onurlu bir göreve getirildik. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak o tarihten buyana var gücümüzle çalışmaktayız. Göreve başlamamızın ardından öncelikle yoğun bir mutfak çalışması gerçekleştirdik. Şehir dışı ziyareti henüz yapmamıştık, Elazığ benim ana ocağım. Bakan olduktan sonra ilk şehir dışı ziyaretimi Elazığ’a, ana ocağımıza gerçekleştirdik. Bundan dolayı çok mutluyum. Elazığlı hemşerilerimiz Elazığlı bir bakanları var diyerek bizleri gönüllerine, bağırlarına basacaklarına inanıyorum. Elazığ için valimiz, milletvekillerimiz ve diğer bürokratlarımızla birlikte güçlü bir çalışma dönemi gerçekleştireceğimize inanıyorum. Elazığ hükümetlerimiz döneminde zaten her zaman çok kıymetli olmuştur. 15 yıldır yapılan bütün yatırımlar, yenilikler ve iyileştirici çalışmalar hemşerilerimizin daha iyi imkânlara ulaşması için oldu. Bundan sonra da hem bakanlığımın görev alanındaki konuların hem de diğer yatırımların yakından takipçisi olacağım. Bundan sonra da sık sık ana ocağımızda olacağım, hayırlı hizmetlerin yapılmasına vesile olacağımızı umut ediyorum” dedi.
 
Açıklamalarının ardından Valilik makamına geçen Bakan Sarıeroğlu’na Vali Kaldırım tarafından Elazığ hakkında brifing verildi.
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet