Harput TV Ana Sayfası

Medikal Sektörü Sorununun Çözümüne Bakandan Müjde Ekonomi

Medikal Sektörü Sorununun Çözümüne Bakandan Müjde

Elazığ TSO tarafından gündeme taşınan ve ilgili bakanlıklardan çözüm talebinde bulunulan Medikal sektörünün fatura inceleme sorununun çözümü noktasında Elazığ’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu müjdeli haberi vererek sorunu çözdüklerini söyledi.

ALAN’DAN BAKANA TEŞEKKÜR

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, çok sayıda sektörün sorununu çözüme kavuşturmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Elazığlı Sayın Bakanımız bugün bizleri son derece mutlu eden bir müjde vermişlerdir. Odamızın 13. Meslek Grubunu oluşturan Medikal Sektörümüzle yapmış olduğumuz istişare toplantısı ve ardından bölge illerinden gelen sektör temsilcileriyle Odamız da yapılan toplantıda sektörün fatura incelemesinin İzmir’de yapıldığı bu durumun işletmeler açısından zaman ve maddi kayıplara yol açtığı belirtilerek sorunun çözümü talep edilmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK Genel Müdürlüğü ve TOBB nezdinde resmi girişimlerle başlattığımız çalışmada öncelikle fatura incelemeleri Ankara’ya taşınmış bu gelişme sektörü az da olsa rahatlatmıştı. Ancak, sorunun tam olarak ortadan kaldırılması noktasında Sayın Bakanımız bugün bizlere OSB’de yapılan toplantıda müjdeli haberi vererek tüm fatura incelemelerinin Elazığ da yapılacağını ifade etmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyor, Elazığlı bir bakan kazanmış olmamız hasebiyle büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Elazığ Sayın Bakanımızla birlikte önümüzdeki süreç içerisine çok daha büyük hizmetler ve projeler kazanacaktır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sayın Bakanımızın her zaman yanında yer alacağımızı ifade ediyor, kendilerini ana ocağında ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirterek, en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

BAKAN SARIEROĞLU OSB’DE İŞ DÜNYASIYLA BİRARAYA GELDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Elazığ OSB Konferans Salonunda iş dünyası ile bir araya geldi. İl protokol üyeleri, Stk temsilcileri ve çok sayıda işadamının katıldığı toplantıya, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akan’da katıldı.

Toplantıda bir konuşma bayan Bakan Sarıeroğlu, “Bildiğiniz gibi Sayın Başbakanımızın teklifi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile geçtiğimiz günlerde çok onurlu bir göreve getirildik. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak o tarihten buyana var gücümüzle çalışmaktayız. Göreve başlamamızın ardından öncelikle yoğun bir mutfak çalışması gerçekleştirdik. Şehir dışı ziyareti henüz yapmamıştık, Elazığ benim ana ocağım. Bakan olduktan sonra ilk şehir dışı ziyaretimi Elazığ’a, ana ocağımıza gerçekleştirdik. Bundan dolayı çok mutluyum. Elazığlı hemşerilerimiz Elazığlı bir bakanları var diyerek bizleri gönüllerine, bağırlarına basacaklarına inanıyorum. Elazığ için valimiz, milletvekillerimiz ve diğer bürokratlarımızla birlikte güçlü bir çalışma dönemi gerçekleştireceğimize inanıyorum. Elazığ hükümetlerimiz döneminde zaten her zaman çok kıymetli olmuştur. 15 yıldır yapılan bütün yatırımlar, yenilikler ve iyileştirici çalışmalar hemşerilerimizin daha iyi imkânlara ulaşması için oldu. Bundan sonra da hem bakanlığımın görev alanındaki konuların hem de diğer yatırımların yakından takipçisi olacağım. Bundan sonra da sık sık ana ocağımızda olacağım, hayırlı hizmetlerin yapılmasına vesile olacağımızı umut ediyorum” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet