Harput TV Ana Sayfası

19 Eylül Gaziler Günü Elazığ'da Kutlandı Gündem

19 Eylül Gaziler Günü Elazığ'da Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ilk program Öğretmenevi önünde gerçekleştirildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Namık Bulut Atatürk Anıtına çelenk sundular. 
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Namık Bulut şunları söyledi, “19 Eylül Gaziler gününün Mustafa Kemal’in şahsında taçlandığı bir gündür. 19 Eylül bu toprakların vatan yapılması için vücutlarını siper eden kahramanların varlık günüdür”.  Başkan Bulut, daha sonra gazilerin sorunlarına değinerek ilgili kesimlerden ve makamlardan gaziler olarak daha yakın ilgi beklediklerini söyledi.
 
Program daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesinde devam etti. Vali Çetin Oktay Kaldırım ve beraberindeki heyet dernek üyelerini ziyaret ederek gaziler gününü kutladılar. 
 
Ziyarette bir değerlendirme yapan Vali Kaldırım şunları söyledi, “Şerefli gazilerimizin bu kıymetli günlerini tebrik ediyorum. 19 Eylül 1921 Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya gazilik unvanının verildiği gündür. Bu gününüzü tebrik ediyorum ve hepinize ayrı ayrı minnet duygularımı ifade ediyorum. Ülke olarak, yöneticiler ve halkımız adına sizlere minnettarız. Temsil ettiğiniz unvan şerefli ve önemli bir unvandır. Derneğimizin Elazığ’da 193 üyesi var ama ilimizde toplam da 240 gazi bulunmaktadır. Onların bizlere emanet ettiği aileleri var dolayısıyla yılın her günü, her saati onlara özenle hizmet etmemiz gerekmektedir. Tabi bu günler bilinci arttırma, şükranlarımızı sunma açısından önemlidir. Her gün ve her saat sizin emrinizde olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Sorunlarınızı gidermek amacıyla elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Türk tarihi şanlı bir tarihtir. Malazgirt’ten itibaren bu toprakların yurt edinmesi bu topraklara mührümüzün basılması ve ebediyen bizim yurdumuz olması konusunda büyük fedakârlıklar yapıldı. Şehitler verildi, gazilerimiz oldu. Toplumun bütün kesimleriyle çok büyük fedakârlıklar yapıldı. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı sunuyorum”.
 
Vali Kaldırım daha sonra düzenlenen yemekli bir programda gaziler ve aileleriyle bir araya geldi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet