Harput TV Ana Sayfası

Hamidiye Camii ve Külliyesinin Temeli Atılıyor Yaşam

Hamidiye Camii ve Külliyesinin Temeli Atılıyor

İlimiz Abdullahpaşa Mahallesinde inşasına başlanan Hamidiye Camii ve Külliyesinin temeli 21 Eylül 2017 Perşembe günü saat 17.00 da atılıyor.

Mimari projesiyle Elazığ’da bir ilk olan Hamidiye camii müştemilatı, mahallenin birçok sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hamidiye Camii ve Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Cahit Demirbağ şunları söyledi: “Abdullahpaşa Mahallesin 1300 metrekare alan üzerine kurulacak olan camimiz, külliyesi ile birlikte yaklaşık 2000 kişilik bir ibadethane olacaktır.

Mimari özellikleri ile de bölgeye katma değer sağlayacağını düşündüğümüz Hamidiye Camii ve Külliyesi, eğitime ve kültürel faaliyetlere imkan sağlayan müştemilatıyla ilimizde bir ilk olma özelliği taşımaktadır.”

Dernek Başkanı Cahit Demirbağ, Hamidiye Camii ve Külliyesi içerisinde yer alan müştemilatıları ise şu şekilde sıraladı: “Camimiz külliyesi içerisinde; Kütüphane, öğrenciler için etüd odaları, itikaf odası, dernek odası, aşevi, bay-bayan taziye evleri, şadırvanlar, gasilhane, morg olacaktır. Ayrıca cami bahçesinde bir hayırsever hemşerimizin -taahhüdü gerçekleşirse- Kuran Kursu inşa edilecektir. Cami ve Külliyemizin tahmini keşif bedeli ise 3 milyon civarındadır.”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkayanın da katılacağı temel atma törenine tüm Elazığ halkını davet eden Cahit Demirbağ, bu projeye hayırsever işadamlarının desteklerini de beklediklerini ifade etti.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet