Harput TV Ana Sayfası

Elazığ Şanlıurfa Kültür ve Sanat Buluşması Konseri Düzenlenecek Kültür Sanat

Elazığ Şanlıurfa Kültür ve Sanat Buluşması Konseri Düzenlenecek

Elazığ Belediyesi, Ankara ve Şanlıurfa Devlet THM  korosu ve Elazığ Kültür ve musiki derneği işbirliği ile hazırlanan Elazığ Şanlıurfa kültür ve sanat buluşması konseri Cumartesi günü Nurettin Ardıçoğlu kültür merkezinde sahnelenecek.

Konserle ilgili açıklama yapan dernek başkanı Abdulaziz Koç şunları kaydetti.’’ Daha önce derneğimizce hazırlanan Elazığ Kerkük Kültür ve sanat buluşmasının devamı niteliğinde Elazığ Şanlıurfa kültür ve sanat buluşması konserini hazırladık. Konserimiz ortak kültüre sahip olduğumuz Urfa ile Harput’un özlem giderceği bir ana sahne olacak. Konserin ismini "Harputtan Urfaya gazelden hoyrata"  olarak belirledik.

Konserimize sanatçı olarak Muzaffer Ertürk, Hasan Öztürk,  Zülfü Demirtaş, Adnan Çilesiz,  i.Halil Altıngöz, Bakır Karadağlı, Bekir Çiçek  İ.Halil Sezgin gibi ülkemizin Elazığ ve Urfa’nın tanınmış sesleri katılacaklar. İnşallah gazeller hoyratlar ve türkülerle dolu bir gece yaşayacağız. Bir kaç aydan beri yoğun bir tempoda hazırlandığımız konserimizi Elazığ’lı sanatseverlere sunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ücretsiz olarak seyredilebilecek konserimize hemşehrilerimizi davet ediyorum. İnşallah unutulmaz bir müzik ziyafeti bizleri bekliyor olacak.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kazılar MÖ 1200'lü Yıllara Götürdü

Elazığ?da Harput Kalesinin 1 kilometre doğusunda tesadüfen bulunan kabartma taş ile başlayan kazılarda şu ana kadar 15 bütün eser daha çıkarken, buluntular MÖ 1200?lü yıllara götürdü.

DEVAMI

Harput İl ve Ülke Turizmine Kazandırılmalıdır

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr. Bilal Çoban, Elazığ?ın en önemli turizm ve tarihi değerleri olan Harput?un küçük hesaplarla değil, planlı bir şekilde il ve ülke turizmine kazandırılması gerektiğini belirterek, yapılan restorasyon çalışmalarına dikkat çekti?

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet