Harput TV Ana Sayfası

Kent Konseyi Kadın Meclisi, Belediye Çalışmalarını Yerinde İnceledi Kültür Sanat

Kent Konseyi Kadın Meclisi, Belediye Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Elazığ Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte,  belediye tarafından ilimizde hayata geçirilen ve yapımı devam eden projeleri, yakından takip etmek ve yerinde incelemek için bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretin ilk durağı Harput oldu.  Kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sunmak ve yöresel zenginliklerimizi tanıtmak amacıyla hayata geçirilen El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nı gezen kent konseyi üyeleri, daha sonra Ahşap Oymacılığı Kursu’nu ziyaret etti.Yapılan çalışmaları hayranlıkla inceleyen kadınlar sonrasında ise Doğukent Mahallesi'nde bulunan ve Elazığ Belediyesi'nin önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Hayır Çarşısı'nı gezdi. Barkotlanarak raflarda yerini alan ürünleri ve hijyen koşullarına uygun bir şekilde düzenlenen gıda ürünleri bölümünü gezen bayanlar, ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz  için hayata geçirilen bu projenin, ne kadar yerinde ve faydalı olduğuna dikkat çekti.

Daha sonra ilimizin spor faaliyetleri başta olmak üzere birçok etkinlik alanında ihtiyacını karşılayacak olan 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu'nu gezen bayanlar, ilgililer tarafından  inşaat çalışmalarının hangi aşamada olduğu ve salonun ne zaman hayata geçirileceği konusunda bilgilendirildiler.

Şehrin trafik yoğunluğunu büyük oranda gidererek ulaşımda büyük bir rahatlık ve düzen sağlayacak olan Cahit Dalokay Altgeçidi inşa çalışmalarını yerinde inceleyen bayanlar, 2017 yılının sonlarına doğru tamamlanarak hizmete sunulacak yolun, çok gerekli ve faydalı olacağını belirttiler.

HAYVAN HASTANESİ VE ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİM TESİSİ HAYRAN BIRAKTI

İnceleme gezilerine Kültür Park'ta kısa bir mola veren bayanlar daha sonra en iyi sağlık projeleri alanında birincilik ödülüne layık görülmüş Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevini ziyaret ettiler.

Ameliyathanesinden barınakların temizliğine kadar hastanedeki her detayı titizlikle inceleyen bayanlar, bu alanda sadece şehrimiz için değil bölgemiz içinde büyük bir ihtiyacın karşılandığını söylediler.

Ziyaretlerine çevreci bir anlayış doğrultusuyla hayata geçirilen Çöpten Enerji Üretim Tesisi projesini gezerek devam eden bayanlar, tesisin 10 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşıladığını öğrenince şaşkınlık ve mutluluk yaşadılar. Çöplerin havaya ve toprağa zarar vermeyerek enerjiye dönüştürüldüğünü öğrenen bayanlar, Başta Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz olmak üzere tüm belediye çalışanlarına emekleri ve düşünceleri için teşekkür ettiler.

KADIN MECLİSİNDEN TEŞEKKÜR

gezilerinin son durağında Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı'nda incelemelerde bulunan bayanlar, sonrasında ise günün değerlendirmesini yaparak fikir alışverişinde bulundular.

Şehrimizi tanımak ve tanıtmak için önemli hedefleri olduklarını ve Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak sadece bayanlar için değil her kesimden vatandaşımızın sorunları  için aktif çalışmalar yürüteceklerini belirten Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin, verdiği destekten dolayı Başkan Yanılmaz'a ve eşi Nebahat Yanılmaz'a teşekkür etti.

Grubun çevre,turizm ve tanıtım temsilcisi Prof. Dr. Sibel Köprücü ise ilimizin değerlerini hak ettiği yere taşımak ve tanıtmak için çok çalışacaklarını ve her daim kadınlarla birlikte sorunların çözümüne katkı sunacaklarını kaydetti.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet