Harput TV Ana Sayfası

Elazığ'da Pedallar Otomobilsiz Bir Yaşam İçin Döndü Kültür Sanat

Elazığ'da Pedallar Otomobilsiz Bir Yaşam İçin Döndü

Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü Münasebetiyle Halka Açık Bisiklet Korteji Düzenledi.

Genel Merkezi İstanbul’da Bulunan ve 52 İl, İlçede Faaliyet Gösteren Bisikletliler Derneğinin Elazığ Temsilciliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün de katkılarıyla 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftasında Kutlanan Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü Dolayısıyla Tüm Türkiye’deki Temsilcilikleriyle Eş Zamanlı Olarak Otomobilsiz Yaşama Dikkat Çekmek Amacıyla halka açık bisiklet turu düzenledi.

Bisiklet Turuna Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, Müdürlük Personeli, Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilcisi Murat Bahçeci ve Çok Sayıda Bisikletli Katıldı. Tur Park 23 Karşısında Başlayıp, Karayolları Önünden, Vali Fahribey ve Gazi Caddesinden geçilerek Ahmet Aytar meydanında son buldu. Tur sonunda katılımcılara ve halka Su ve Meşrubat ikram edildi.

Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilcisi Murat BAHÇECİ Yaptığı açıklamada:

“Bisikletliler Derneği olarak 2008 yılından beri İstanbul merkezli Türkiye genelinde 52 İl ve ilçede 492 asil 80.000 fahri üyesi olan büyük bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bu bağlamda Hem Bakanlıklar nezdinde hem Tüm Türkiye’de bisiklet kültürünün geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve iletişimin sağlanması amacıyla, çalışmalarını yürütmektedir.

Bizler de Düz Bir Ovaya Kurulmuş Olmasına Rağmen Motorlu Taşıtların Daha Çok Tercih Edildiği Elâzığ’ımızda Bisiklet Kültürünün Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Amacıyla 2015’de Derneğimizin Temsilciliğini Kurmuş Bulunmaktayız. Bu Bağlamda Şehrimizin Doğal ve Kültürel Zenginliklerimizin Ön Plana Çıkması ve Halkımızın Bisiklet Kültürünü Önemsemesi Amacıyla Sürekli Olarak Kültürel, Sportif ve Gösteri Turları Organize Etmekteyiz.

“Bilindiği üzere hem Ülkemizde Dünyamızda Küresel ısınmanın etkilerini çok daha net görmekteyiz. Bunun yanı sıra ülkemizde de En büyük problemlerden birisi ise obezite ile mücadeledir. Bu bağlamda Karbon salınımının azaltılmasında, şehirlerimizin trafiğinin azaltılmasında ve obezite ile mücadelede kullanılabilecek en köklü çözüm kuşkusuz ki Bisikletli ulaşımdır. Bizler ise tam da bu noktaya temas etmek için bugün burada otomobilin gaz pedalı yerine bisikletin pedalına basıyoruz. Bize desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Teşekkürü Bir Borç olarak biliyoruz.Tüm halkımıza katılımlarından dolayı teşekkür eder herkese iyi pedallamalar dileriz”Şeklinde açıklamada bulundu.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet