Harput TV Ana Sayfası

Vali Kaldırım Elazığlıları Tarım Fuarına Davet Etti Ekonomi

Vali Kaldırım Elazığlıları Tarım Fuarına Davet Etti

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’da 28 Eylül- 4 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Gıda Tarım ve Hayvancılık fuarının yapılacağı alanı gezerek incelemelerde bulundu.
 
Fuar alanını teşriflerinde Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan karşılayarak Elazığ’da ilk kez düzenlenecek olan tarım fuarı hakkında bilgiler verdi.
 
Fuarın kurulduğu alanı gezerek incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, daha sonra bir açıklama yaparak bütün Elazığlıları bu fuara davet etti ve konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Tarım fuarımız 4 bin metre kapalı alan olmak üzere toplam 14 bin metrekareye kuruluyor. Düzenlediğimiz fuar ilimizin gelişimi, ekonomisi, tarımı ve kalkınması için önemli bir yer teşkil ediyor. Fuarımıza hem yurt içinden hem de yurt dışından 80 firma katılacak. Değişik markalar, burada ürünlerini, makinelerini ve tarım alanında üretip geliştirdikleri ürünleri tanıtacaklar. Tarım alanında iştigal eden tüm firmalar, üreticiler ve bu alanlarda yatırım yapan bütün yatırımcıların burada olmasını hedefliyoruz. Biz fuarcılığı ilimizde geliştirmek ve Elazığ’ın bir fuar şehri olarak markalaşmasını istiyoruz. Biz bu bölgede gelişmek, kalkınmak markalaşmak ve ürün çeşitliliğini arttırmak istiyoruz. Özellikle tarımsal alanda, hayvansal ürünlerin işlenmesi alanında hem katma değerin yükselmesi hem de aile işletmelerinin kalkınması için faaliyetlerimiz var. Yapacağımız fuar bu faaliyetleri üst seviyeye çıkaracak ve Elazığ’ın tanıtımına katkı sağlayıp aynı zamanda da üretilen ürünlerin hem Türkiye hem de dünya pazarına açılması noktasında ciddi bir alt yapı teşkil edecektir.”
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet