Harput TV Ana Sayfası

Bayan Personelere Sağlık Semineri Eğitim

Bayan Personelere Sağlık Semineri

Elazığ Belediyesi ve Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kadınlara yönelik sağlık semineri Elâzığ Belediyesi Hazar Salonu’nda gerçekleşti.

Seminere Elazığ Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Enez, Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Dr. Birsen Ademoğlu ve belediye bayan personelleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Enez, amaçlarının kanser tedavisinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve kadınlarımızda sağlık noktasında farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Erken teşhisin ne olduğu ve nasıl yapıldığı konularında slayt sunum gerçekleştiren Dr. Birsen Ademoğlu ise kanser türleri ve içerikleri hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmelerde bulundu.

Ölüme en çok neden olan hastalıklar sıralamasında kanserin başta gelen hastalıklar arasında olduğunu söyleyen, Dr. Birsen Ademoğlu, özellikle kadınlarda en çok meme, troid ve kalın bağırsak kanserine yakalandığını söyledi. Troid kanserinin radyasyon karşısında çabuk etkilendiğini dolayısıyla çok hızlı oluştuğunu vurgulayan Dr. Birsen Ademoğlu,  kalın bağırsak kanserinin de hastalığın son evrelerinde teşhis edilebildiğini ve diğer üç kanser türü arasında en zor olan tür olduğunu belirtti. Bu açıdan kadınların kontrol amaçlı sürekli hastaneye başvurması gerektiğini ifade eden Ademoğlu, sağlık noktasında kişilerin gerekli hassasiyeti en erken şekliyle göstermesinin hastalığın tedavisi için önemli olduğunu belirtti.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet