Harput TV Ana Sayfası

BEM BİR SEN Elazığ Şubesi İtfaiye Haftasını Kutladı Gündem

BEM BİR SEN Elazığ Şubesi İtfaiye Haftasını Kutladı

BEM BİR SEN konuyla alakalı olarak bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama :''Bu yıl, İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 303. yıl dönümünü kutluyoruz. Ortaçağ’dan itibaren basit düzeyde teşkilatlanmaya başlayan itfaiye kurumları, günümüzde modern halini alarak ülkelerin en kritik kurumlarından biri haline gelmiştir. Türkiye’de belediye yönetimlerinin bir birimi olarak faaliyetini sürdüren itfaiye teşkilatlarımız, son teknolojiyle donatılmış yangın müdahale araçları ve uzman personeliyle hem şehirlerde hem de kırsalda hayati önemde görevler icra etmektedir. İtfaiye teşkilatlarımızın müdahale alanları zaman ve şartlara göre genişleyerek, başta trafik kazaları olmak üzere deprem, toprak kayması, sel, kasırga gibi doğal afetleri de içine alan bir yapıya ulaşmıştır. Zorlu şartlar altında görev yapan itfaiye personellerimiz, bir canlıyı kurtarmak için kendi canını ortaya koyan bir özveriyle milletimize hizmet etmektedir.

İtfaiye teşkilatlarımız; bir yandan modern teknoloji araçlarıyla kapasite ve kabiliyetini artırırken, öte yandan da halkımızın yangın ve diğer afetlere karşı bilinçlenmesi için çeşitli eğitim faaliyetleri yürütmektedir. İtfaiye teşkilatlarımızın gelişen modern teknolojiyle donatılması, teşkilat mensuplarımızın mesleki eğitimlerinin güncel tutulması, görev esnasında can güvenliğinin daha iyi sağlanması konusunda da yerel yönetimlerimizle birlikte belirli aralıklarda çalıştaylar yapılıyor. Hangi meslek kolunda olursa olsun; sahip olunan en önemli avantaj, iyi yetiştirilmiş insan kaynağıdır. Bütün itfaiye teşkilatlarımız, “Hakk’a hizmet, halka hizmettir” anlayışıyla görev yapmaktadır. İtfaiyecilerimiz, “Bir canı kurtarmak, bütün insanlığı kurtarmak gibidir” düsturuyla hareket etmekte, şartları zorlayarak kendi canlarını tehlikeye atma pahasına insanımızın canını kurtarmak için büyük fedakarlıklar yapmaktadırlar. Yangın ve afete maruz kalan insanlarımızın imdadına yetişen kahraman itfaiye çalışanlarımız, aldıkları her kuruşun hakkını sonuna kadar hak etmektedirler. İtfaiye teşkilatlarını bünyesinde bulunduran yerel yönetimlerimizden, itfaiye çalışanlarımızın zor şartlar altında yaptıkları fedakarca hizmetin takdirinde olmalarını, itfaiye personellerimizin özlük haklarına yönelik iyileştirmeler konusunda cömert davranmalarını bekliyoruz.

Bem-Bir-Sen olarak toplu sözleşme müzakerelerinde itfaiye çalışanlarımızın kazanımlarını artırma noktasında önemli işler yaptık. İtfaiye teşkilatlarında çalışan personelimizin yan ödeme zamlarında, mevcut duruma göre %50 oranında artış sağladık. Öğle yemeği dışındaki yemek saatlerini de kapsayacak şekilde kesintisiz olarak görevlerine devam eden çalışanlarımıza, öğle yemeği dışında iki öğüne kadar ücretsiz yemek kazanımı elde ettik. Toplu taşıma kartıyla ücretsiz ulaşım kazanımı elde ettik. İtfaiye Müdür Yardımcısı ve İtfaiye Başçavuşu kadrolarında bulunanların da özel hizmet tazminatlarının beş puan artırımlı olarak ödenmesinin, Toplu Sözleşme hükmünün kapsamına dahil edilmesini sağladık. Bu yeni kazanımların yanında geçtiğimiz toplu sözleşme müzakerelerinde elde ettiğimiz kazanımları bu dönemde de muhafaza etmeyi başardık. İtfaiye çalışanlarımızın kazanımlarını daha da artırma konusunda yerel yönetimlerimizle de işbirliği içinde çalışıyoruz. 

Bem-Bir-Sen olarak; İtfaiye teşkilatımızın 303. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle görev esnasında hayatını kaybetmiş itfaiye çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı ve malul olanlara sağlık dolu bir ömür diliyoruz.''Denildi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet