Harput TV Ana Sayfası

?Elazığ 2.Geleneksel Üzüm Festivali Yapıldı Kültür Sanat

?Elazığ 2.Geleneksel Üzüm Festivali Yapıldı

Elazığ 2.Geleneksel Üzüm festivali , Koruk köyünde gerçekleşti. Festivale Elazığ Vali Yrd. Sayın Mustafa GÜL, Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ, Elazığ AK Parti İl Başkanı Sayın Ramazan GÜRGÖZE, Bakanlığımızı temsilen Havza Daire Başkanı Sayın Uğur ERDEM, Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Turan KARAHAN, STK Temsilcileri, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin KAYA, Kamu Kurum Müdürleri, Kurum personellerimiz ve Çiftçilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

 il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Turan KARAHAN yaptığı konuşmada  ; Elazığ'ın Üzüm potansiyeli , marka haline gelen üzüm çeşitleri ve coğrafi işaret belgesi alan öküzgözü üzümü hakkında bilgiler vererek, konuklara katılım ve katkılarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi.  Protokol konuşmalarının ardından  Elazığ yöresel halk oyunları gösterisi yapıldı. Siyah ve Beyaz Üzüm kategorilerinde yarışmaya katılan 26 üreticiden jüri değerlendirme sonuçlarına göre  dereceye giren üreticilerimize  protokol tarafından hediyeleri verildi. 1. olan üreticilerimize çapa makinasi, 2.olan üreticilerimize pulvarizatör (ilaçlama makinası),  3. Olan üreticilerimize ise Budama seti verildi. Ayrıca yoğun üzüm üretimi yapılan 5 köyün üreticileri adına köy muhtarlarına üzüm sıkma makinası hediye edildi.

 Ayrıca  2.Geleneksel Üzüm Festivalinde emeği geçenler için plaket töreni düzenlendi. Elazığ 2.Geleneksel Üzüm Festivali bu akşam Koruk köyünde düzenlenecek konserin ardından son bulacak.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kazılar MÖ 1200'lü Yıllara Götürdü

Elazığ?da Harput Kalesinin 1 kilometre doğusunda tesadüfen bulunan kabartma taş ile başlayan kazılarda şu ana kadar 15 bütün eser daha çıkarken, buluntular MÖ 1200?lü yıllara götürdü.

DEVAMI

Harput İl ve Ülke Turizmine Kazandırılmalıdır

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr. Bilal Çoban, Elazığ?ın en önemli turizm ve tarihi değerleri olan Harput?un küçük hesaplarla değil, planlı bir şekilde il ve ülke turizmine kazandırılması gerektiğini belirterek, yapılan restorasyon çalışmalarına dikkat çekti?

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet