Harput TV Ana Sayfası

Elaziğ Belediyesi 1. Kitap Fuari?nda Söyleşi Günleri Siyaset

Elaziğ Belediyesi 1. Kitap Fuari?nda Söyleşi Günleri

Ahmet Aytar Meydanı’nda 1800 m² alan üzerine kurulan Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda Yazar Mete Yarar tarafından bir söyleşi gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi, 1. Kitap Fuarı içinde 150 m² alanda ünlü yazarların söyleşileri için bir yer oluşturuldu. Söyleşi alanının ilk konuğu Yazar Mete Yarar oldu.

Yazar Mete Yarar, yapmış olduğu söyleşide, Elazığ’ı özellikle teröre hiçbir zaman geçit vermediği, Kendi topraklarına kendi şehrine terörist sokmadığı, terörün buradan geçmesine fırsat vermeyen bir topluluk olduğu için Elazığ’ı ve Elazığlıları çok sevdiğini söyledi. ”Bu kadar dirençli bu kadar akıllı bir memleket Elazığ.” Diyen Mete Yarar akıllı topluluklara ihtiyaç var, akıllı insanlara ihtiyaç var. Keşke hepimiz her tarafta bu kadar akıllı olabilsek şeklinde konuştu.

Yazar Mete Yarar, yazdığı kitapları imzalayarak Elazığlı kitap severlerle  kavuşturdu. Kitaplarını imzalayarak okuyucularıyla buluşturan Mete Yarar, daha sonra bir açıklama yaparak şunları ifade etti.” Elazığ'a gelmekten çok mutluyum. Hep söylüyorum meslek hayatımda çok önemli olan bir şehir. Buranın kendine özgü bir yapısı var ve insana güven veren bir yapısı var. O yüzden çok mutluyum, böyle bir kültür şehrine böyle bir kültür organizasyonu yakışır. Özellikle kitap fuarları, kültür organizasyonları bu şehrin ruhuna uygun bir yapı. O yüzden ben Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz beyi tebrik ediyorum ve kendilerine çok teşekkür ediyorum. Keşke daha önceki yıllarda bu tür organizasyonlar yapılmış olsaydı. Ama birinci gün olmasına rağmen çok yoğun bir katılım sağladı Elazığlı vatandaşlar. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın yapmış olduğu bu tür organizasyonlar umarım çevre illere de örnek olacaktır. Elazığ okuyan bir şehir, okuyanı, yazanı çok olan bir şehir. Bizim açımızdan kitap fuarları çok zevkli bir organizasyon. İnşallah katılanlar içinde zevkli organizasyon olacaktır.” Dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet