Harput TV Ana Sayfası

Söyleşi Günlerinin Konuğu Yazar Ufuk Cengiz Kültür Sanat

Söyleşi Günlerinin Konuğu Yazar Ufuk Cengiz

Ahmet Aytar Meydanı’nda kurulan Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda Yazarlar tarafından söyleşiler devam ediyor.

Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl birincisi gerçekleştirilen kitap fuarına katılan yazarlar söyleşilerine devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda Yazar Ufuk Cengiz tarafından bir söyleşi gerçekleştirildi. Yazar Ufuk Cengiz,”Türkler gökyüzünü çadır, Güneşi Bayrak bilmişler.”  Bunun farkına varmış olmanın kendisine bir kitap yazdırdığını ve Göktürkçe diye adlandırılan alfabeyi kullanarak, Orhun abidelerinden sonra ilk kez Göktürkçe yazılmış bir eser olduğunu ifade etti. Daha sonra bir açıklama yapan Yazar Ufuk Cengiz, Elazığ'da bu sene birincisi düzenlenen kitap fuarına katılmaktan çok büyük keyif aldığını ve Elazığ halkının daima kitap dostlarının yanında olduğunu, kitap yazan, okuyan, kitaplar ile uğraşan insanları bağrına bastığını bu fuarda gördüğünü belirtti.

Yazar Ufuk Cengiz, Kitap Fuarlarının ilim insanlarına sunulabilecek en kıymetli nesne olduğunu ifade etti.  Neşet Ertaş’ın yazdığı “Nerede bir türkü söyleyen görsen var yanına otur” sözünü hatırlatan Yazar Ufuk Cengiz,  türküsü olandan zarar gelmediği gibi aynı şekilde Allah'ın emrini yerine getirip okuyandan da kimseye zararın gelmeyeceğini ifade etti. Yazar Cengiz, Elazığlıları kitapla buluşturarak çok büyük bir hizmete önderlik ettiği ve bu ince tavrı için Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Daha sonra Yazar Ufuk Cengiz, yazdığı kitapları imzalayarak Elazığlı kitapseverlerle kavuşturdu.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kazılar MÖ 1200'lü Yıllara Götürdü

Elazığ?da Harput Kalesinin 1 kilometre doğusunda tesadüfen bulunan kabartma taş ile başlayan kazılarda şu ana kadar 15 bütün eser daha çıkarken, buluntular MÖ 1200?lü yıllara götürdü.

DEVAMI

Harput İl ve Ülke Turizmine Kazandırılmalıdır

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr. Bilal Çoban, Elazığ?ın en önemli turizm ve tarihi değerleri olan Harput?un küçük hesaplarla değil, planlı bir şekilde il ve ülke turizmine kazandırılması gerektiğini belirterek, yapılan restorasyon çalışmalarına dikkat çekti?

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet