Harput TV Ana Sayfası

Elazığ Şanlıurfa Kültür Sanat Buluşması Kültür Sanat

Elazığ Şanlıurfa Kültür Sanat Buluşması

Elazığ Belediyesi ile Elazığ Kültür ve Musiki Derneği tarafından, farklı iller ile “Kültür Sanat Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Kültür Turizm İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Elazığ Kültür Sanat ve Musiki Derneği Başkanı Abdülaziz Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Elazığ Şanlıurfa Kültür Sanat Buluşması" isimli organizasyonda 21 sanatçı birbirinden güzel eserler seslendirdi. Elazığ Belediyesi ile Kültür Sanat ve Musiki Derneği katkılarıyla düzenlenen konsere 13'ü saz, 8'i ses toplamda 21 sanatçı yer aldı.  Konserde  birbirinden güzel gazeller, hoyratlar ve türküler seslendirildi.  Elazığ ve Şanlıurfa arasında bir gönül köprüsü kuran etkinlikte bir açıklama yapan Başkan Mücahit Yanılmaz; “ Bu tür organizasyonlar ile şehirlerin kültürlerinin tanınmasında çok önemli bir yeri var. Elazığ’ın gazelleri Şanlıurfa’nın hoyratları ile mükemmel bir akşam geçirdik. Ben bu gönül köprüsünün kurulmasında emeği geçen herkese sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kazılar MÖ 1200'lü Yıllara Götürdü

Elazığ?da Harput Kalesinin 1 kilometre doğusunda tesadüfen bulunan kabartma taş ile başlayan kazılarda şu ana kadar 15 bütün eser daha çıkarken, buluntular MÖ 1200?lü yıllara götürdü.

DEVAMI

Harput İl ve Ülke Turizmine Kazandırılmalıdır

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr. Bilal Çoban, Elazığ?ın en önemli turizm ve tarihi değerleri olan Harput?un küçük hesaplarla değil, planlı bir şekilde il ve ülke turizmine kazandırılması gerektiğini belirterek, yapılan restorasyon çalışmalarına dikkat çekti?

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet