Harput TV Ana Sayfası

Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi Eğitim

Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi

Elazığ Belediyesi tarafından açılan Kitap Fuarı, kitap dostlarından yoğun ilgi görüyor.

Ahmet Aytar Meydanı’nda 29 Eylül’de kapılarını açan ve 115 yayınevinin değerli yazarlarıyla katıldığı, popüler kitaplardan tarihi kitaplara, bilimsel kitaplardan çocuk kitaplarına, dini kitaplardan ders kitaplarına sayısız eserin yer aldığı fuar adeta kitapseverlerin akınına uğruyor. Fuarı gezen Elazığlılar bir yandan kitapların büyülü dünyasında ilgi alanlarına hitap eden kitapları alırken, bir yandan da değerli yazarların katılımıyla gerçekleşen imza günlerine ve söyleşi programlarına katılma fırsatı yakalıyorlar.

Her yaştan ve toplumun her kesiminden vatandaşlar tarafından ziyaret edilen fuarda yazarlar da okuyucularıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

BELEDİYEDEN GENÇLERE ÖZEL FIRSAT

Özellikle gençleri kitapla buluşturmayı hedefleyen Elazığ Belediyesi, fuar süresince öğrenciler için özel hizmet sunuyor. Elazığ Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler, her gün üç okuldan öğrencileri ücretsiz olarak fuar alanına taşıyor. Fuara yoğun ilgi gösteren gençler, binlerce kitap arasından ilgi alanlarına göre yaptıkları seçimlerle kitapların özgün dünyasıyla buluşuyor. Kitap okuma alışkanlığının kazanılması açısından bu tür organizasyonların kendilerine çok olumlu katkılar sağladığını ifade eden gençler, kendilerine sağlanan olanaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

Her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilen Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda değerli yazarların katılımıyla gerçekleşen imza günleri de Elazığlılardan yoğun ilgi görüyor. On gün süresince Mete Yarar, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Abdullah Çiftçi, Sinan Yağmur, Kahraman Tazeoğlu, Betül Soysal Bozdoğan, Talha Uğurluel, Pelin Çift gibi değerli 80 yazar imza ve söyleşi programlarıyla okuyucularıyla buluşuyor.

BAŞKAN YANILMAZ, KİTAP DOSTLARIYLA

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz her fırsatta fuar alanını ziyaret ederek, kitap dostlarıyla bir araya geliyor. Özellikle gençlerden ve çocuklardan yoğun ilgi gören Başkan Yanılmaz, kitap hediyeleriyle de minikleri mutlu ediyor.

Elazığ Belediyesi Kitap Fuarı, 8 Ekim tarihine kadar kitap dostlarını ağırlamaya devam edecek.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet