Harput TV Ana Sayfası

Kovancılar'da Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni Düzenlendi İlçeler

Kovancılar'da Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni Düzenlendi


Kovancılar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şükrü Kacar Parkı ile Şehit Yunus Yılmaz Parkı’nın açılışı yapılarak Doğalgaz ve Kanalizasyon Şebekesi, İçme Suyu İsale Hattı ve 300 Tonluk Su Deposu, Kapuaçmaz Parkı ve Mesire Alanı, Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı İnşaatı ve 12 adet semt sahasının temeli düzenlenen törenle atıldı.
 
Kovancılar ilçesinde düzenlenen törene Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Bingöl Valisi Ali Mantı, Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ömer Serdar, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından halk oyunları ekibinin gösterileri ile başlayan programın açılış konuşması yapan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, projelerin detayları hakkında bilgiler vererek Palu Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde Atık Su Arıtma Tesisi Projesi’nin de yakın zamanda hayata geçeceğini ve bu tesisin 100 bin nüfusa hitap edeceğini kaydetti.
 
AKSA Elazığ Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Resul Korkmaz, “2017-2019 yılları arasında 222 ilçeye doğalgaz verileceğini, Karakoçan, Kovancılar ve Palu ilçelerinin 2017 yılında doğalgaza kavuşacak ilçeler arasında olduğunu belirterek Kovancılar’da 1200 abonenin Kasım ayında doğalgaz kullanmaya başlayacağını kaydetti.
 
Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu ise, projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Geçmişte ülkede sadece temel atma törenleri yapıldığını belirten Milletvekili Metin Bulut, “Kendilerinin ise temel atma törenlerinin yanı sıra açılışlar gerçekleştirdiklerini, hatta bu açılışların sayısı fazla olduğu için toplu açılışlar şeklinde törenlerin düzenlendiğini söyledi.
 
Göreve geldikleri günden itibaren Elazığ’ı bütün olarak değerlendirdiklerini belirten Milletvekili Ömer Serdar ise, “Vatandaşın iradesiyle bütünleşmiş bir siyaset anlayışının birlikte yürütülmesi önemlidir. Elazığ’a büyük hizmetlerde bulunmuş Şükrü Kacar’ın isminin yapımı tamamlanan parka verilmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
 
Elazığ’ın her geçen gün kalkınıp geliştiğini ve bunda il yöneticilerinin birlikteliğinde büyük payı olduğunu ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Elazığ’ın hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtım atağına geçti. Etrafımız adeta ateş çemberi. Ülkemiz ve ilimiz bir huzur ve güven havzası. Elazığ halkı bayrak, vatan, millet ve mukaddesatına her zaman en önde sahip çıkıyor, bu nedenle sizlere müteşekkiriz.
 
Dünyaya açılan, büyüyen, gelişen ve farklı bir soluk, anlayış getiren bir ülkeyiz. Dünyaya insanlık götürüyoruz. Dünyanın her neresinde bir ihtiyaç ve sıkıntı varsa ülkemiz Osmanlı anlayışında olduğu gibi oraya yetişiyor.
 
Bu projeler ve hizmetlerde emeği geçen başta Kovancılar Belediye Başkanımız olmak üzere herkesi tebrik ediyorum.” dedi.
 
Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası dualar eşliğinde Vali Çetin Oktay Kaldırım, Bingöl Valisi Ali Mantı ve protokol üyeleri tarafından temel atma ve toplu açılış kurdelası kesildi.
 
Tören daha sonra Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar’ın, projede emeği geçen Vali Çetin Oktay Kaldırım’a plaket takdim etmesiyle sona erdi.
 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet