Harput TV Ana Sayfası

Kursiyerlerin Teknik Gezileri Devam Ediyor Ekonomi

Kursiyerlerin Teknik Gezileri Devam Ediyor

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Sivrice İlçe Müdürlüğü, Elazığ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR), Sivrice (Maden) Ziraat Odası Başkanlığı, Maden Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği sonucu 17 Ağustos 2017  - 22 Eylül 2017 tarihleri arasında "Seracı" kursu  Maden İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Kurs sonunda kursiyerler için Ağın ve Keban  İlçelerine  teknik gezi düzenlendi; Teknik gezide kursiyerlere mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerilerini artırmak adına Ağın İlçe Müdürlüğünde  tarafından Ağında yetiştirilen Ferragnes ve Ferraduel çeşitlerinin bulunduğu Badem Adası, Badem Havzası ve İl Müdürlüğümüzün hazırladığı Badem yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulaması projesini uygulayan 4 çiftçinin toplamda 220 dekar alanı bulan bahçeleri gezdirildi. Gezi boyunca Ağın İlçe Tarım Müdürlünde görevli Ziraat Mühendisi Naile YAZICI tarafından kursiyerlere  geniş kapsamlı bilgilendirme yapıldı.

Teknik gezi, Sivrice (Maden) Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile kursiyerlerimize ve teknik personele Keban Alabalık Tesislerinde   ikram edilen  yemekle son buldu.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Eylül Ayında En Fazla Konut Elazığ'da Satıldı

Türkiye İstatistik kurumu tarafından yapılan açıklamada?Eylül 2017?de Bölgede illeri arasında en fazla ev Elazığ?da satıldı.

DEVAMI

Bölge OSB Toplantısı Yapılacak

Organize Sanayi Bölgelerinin problemleri ve gelecekle ilgili olarak yapılacak olan planlamaları kapsayacak olan Bölge OSB toplantısı bugün Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda yapılacak.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet