Harput TV Ana Sayfası

YGS Ne Zaman? Linkler

YGS Ne Zaman?

https://www.kacgun.comLise son sınıf öğrencilerinin merak ettiği ygs ne zaman sorusunun cevabını Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kesin açıklama yaptı. ÖSYM merkezinin yaptığı açıklamaya göre 11 Mart 2018 tarihinde lise son sınıf öğrencileri sınava giriş yapacak. Bu tarih öğrencilerin okullarındaki sınavlara göre belirlenmiş ve öğrencilerin zorluk çekmemesi için en uygun tarih seçilmiştir. Geçen yılda olduğu gibi yine saat 10:00 sularında sınav başlayacak on beş dakika öncesinden öğrencilerin sınav merkezlerinde bulunması gerekecek. Kurallarda hiçbir değişiklik olmadığını söyleyen ÖSYM mutlaka kimliklerin getirilmesini ve sınav gecikme süresinde de biraz esneklik gösterdiğini söyledi. Geçen yıl çoğu kişinin sınava girememesinin ardından ÖSYM sınava gelecek kişilerin son on dakikaya kadar sınav yerine giriş yapabileceğini söyledi.

 YGS Sınavına Giriş İçin Gereken Belgeler

Sınava giriş yapacak öğrencilerin nüfus cüzdanı ve sınav giriş kağıtlarının mutlaka bulunması gerekmektedir. Bu belgeler bulunmadığı taktirde kişilerin sınava girişi yasaklanacaktır. Ygs konuları henüz belirlenmediğinden dolayı ÖSYM kendi sayfasında ve televizyonda herhangi bir açıklama yapmadı. Söylenenlere göre geçen yıldaki konulardan daha kolay bir sınav olacağı ve geçen yıldaki sınava gelen tepkilerin ardından öğrencilerin daha kolay bir sınav göreceği söyleniyor. Milli eğitim bakanlığı kendi sınav tarihlerini, üniversite sınavlarına göre belirlediğinden dolayı öğrenciler sınavlar arasında kalmayacak ve ek izin verileceğinden dolayı bir ay boyunca öğrenciler tüm üniversite sınavlarına rahatlıkla çalışabilecek.

 YGS Sınavı İçin Milli Eğitim Bakanlığı İzin Verecek Mi?

Lise son sınıf öğrencilerinin rahatça sınava çalışabilmesi için ek izin verilecektir. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre verilen izin devamsızlıktan sayılmayacak ve kişi istediği gibi sınavına hazırlanabilecek. Bu izin sınavların bitiş tarihinden sonra verileceğinden dolayı öğrenciler derslerinden de geri kalmayacak. Ygs sınav tarihi gelene kadar öğrencilerin rahatça çalışabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli yazılımları da öğrencilere sunuyor ve okullarda hafta sonları dershane gibi eğitim vereceğini de söylüyor. Okulda verilecek ek dersler sayesinde öğrenciler daha iyi puanlara sahip olabilecek. Ek derslere katılmak için okul müdürlerine başvuru yapılmaktadır. Başvurular ve ek dersler tamamen ücretsiz olduğu için dershane ücreti vermeye gerek kalmıyor.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

YGS Ne Zaman?

DEVAMI

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet