Harput TV Ana Sayfası

Malatyayı Çok Çok Solladınız Gündem

Malatyayı Çok Çok Solladınız

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz katıldığı Radyo Programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, geçtiğimiz günlerde açılan bir çok yazarın ve şairin katıldığı Kitap Fuarına Elazığlılardan tam puan aldığını dile getirerek şu açıklamalarda bulundu.

MALATYA’YI ÇOK ÇOK SOLLADINIZ

Yanılmaz açıklamasında; “Elazığ’daki yapmış olduğumuz kitap fuarı Türkiye’ye örnek bir kitap fuarı oldu. Bugün yazarlarımızda Sinan Yağmur gelmişti, ziyaretime bütün yayın evleri Elâzığ’a gelen yazaralar şairler Elâzığ’daki kitap fuarı gördükten sonra Elâzığ’a ve Elazığlılara minnettarlıklarını dile getiriyorlar.

 Bu kadar mı kitabı seven bir şehir olur, ,bu kadar mı ilgili alakalı olur. Oraya giden hemşerilerimiz kitap fuarına giden öğrencilerimiz evlatlarımız öğlesine stantlarda gezmiyorlar. Kitapları inceliyorlar, yazarlarla konuşuyorlar, fikirlerini aktarıyorlar, sorularını soruyorlar ne kadar ilgili ne kadar alakalı olduklarını gösteriyorlar. Ve yine Sinan Yağmurun dediğini aktarıyorum.

Biz bir çok şehirde kitap fuarlarına gittik. Malatya’yı çok çok solladınız Maraş’ı solladınız. Biz bu kadar şehir bazlı kitap fuarının ilgi ve alakalı olduğu bir şehir görmedik.” şeklinde konuştu.

REKOR KIRIYORUZ

Yanılmaz Kitap Fuarını 75.00 kişinin gittiğini söyleyerek kitaba olan ilgimizle Elazığ’ın bu rekoru kırdığını söyleyerek, “Elâzığ’ın Merkez nüfusu ne kadar 380. 000 kişinin bulunduğu bir şehirde kitap fuarına 75.00 kişi gitmiş. Şimdi Malatya’nın nüfusu 800.000 kişiden sadece 25.000, 30.000 kişi gitmişse Elazığ’ın farkının burada daha net bir şekilde olduğunu göstermek istiyoruz. Rekor kırıyoruz. Elâzığ’a da yakışıyor. Düşünün Elazığ kitap fuarına gitmekte rekor kırıyor. Bu şehre minnettar kalmamak mümkün değil hemşerilerimize minnettar kalamamak mümkün değil. Öğrencilerime ze gençlerimize sevgiyle bakmamak mümkün değil.Kitap ne olursa olsun varlığı bizim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Çünkü bizim medeniyet köklerimiz inen kutsal kitabımızda oku diyen bir medeniyettir. İlim içinde dahi olsa gidin onu bulun getirin diyen bir medeniyettir. Bana bir harf öğreteninin 40 yıl kölesi olurum diyen bir medeniyettir.Biz kitap inmiş bir peygamberin ümmetiyiz bununla guru duyuyoruz. Kitap inmiş bir peygamberin ümmeti kitaptan uzak olamazdı.Elâzığ’da bir eksiklikti bu ve 2014 yılında göreve başladığımda da hep planladığım çalışmalardan bir tanesiydi.Ancak 2017 yılında gerçekleştirmek nasip oldu .Tabi planlanan her şey anında gerçekleşmiyor. Bunun bir alt yapısını oluşturmamamız gerekiyordu. İlk yaptığımız bir organizasyon başarısız olduğu taktirde ondan sonrakilerini öldürmüş oluyorsun .Ben işin doğrusu bu tip programları yapacağım zaman çok ince eleyip sık dokunuyorum ve arkadaşlarıma  dediğim talimat şudur başarısız bir programı yapmaktansa yapmamak daha iyidir. Dolasıyla bu başarısız programın yapmamak için üzerinde çok çalıştık ince eledik sık dokuduk” ifadelerini kullandı.

İYİ NİYETLE KARŞILAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Elazığspor’un yaşadığı Elektrik kesintisine de değinen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Aksanın bu hareketinde iyi niyet aramadığı dile getirerek  şu ifadeleri kullandı.Elazığspor’un Aksanın Çaykurizespor’a  sponsor olması kadar doğal bir şey yok. Aksa da Rizespor’a sponsor olmuş bu konuda Aksa’yı tebrik ediyorum. Ancak Elazığsporla Rizespor maçı öncesi psikolojik bir baskı oluşturmak gibi futbolcuların teknik heyetin yönetimin motivasyonunu düşürmek bozmak istemek gibi bir eylemi iyi niyetle karşılamak mümkün değil.

AKSANIN CEO’SU İLE GÖRÜŞTÜM

O akşam Elazığspor Başkanımız yanıma gelerek durumu anlattılar. Bende Aksanın CEO’su ile görüştüm durumu anlattım Rizespor maçı öncesi yapılan bu kesintinin iyi niyetli olduğunu düşünmediğimi söyledim. Siz iyi niyetli olsanız da biz böyle görmeyiz bunu. Elektriği açıp pazartesinden itibaren gereği neyse yine onu yapın dedim. Kendisi de tabi başkanım yanlış yapılmış pazartesiye kadar açarız gereğini öyle yaparız dedi.

CEO’YU ARTIK TELEFONLARIMA ÇIKMAMAYA BAŞLADI

Ertesi gün oldu elektrik açılmadı,bana bilgi verdiler başkanım hala açılmadı dediler.

Ben aradım CEO’yu artık telefonlarıma çıkamamaya başladı. Bu hareketi de çok iyi niyetle karşılayamıyorum maalesef.

HİLE YAPANLARIN HİLESİ BAŞINA GEÇER

Hile yapanların hilesi başına geçer derler ya futbolcularımızın teknik heyetlerimize ayrı bir motivasyon oldu bu sahaya çıktılar güzel bir sonuçla biz bu ii bitirdik. Birileri bu şehirden ekmek yiyor faydalanıyorsa bizim şehrimizin gençlerine sahip çıkmalıdır. Ben hemşerilerimizin de tabiki hukuki şartlar içerisinde tepkilerini koymalarını istiyorum. Biz bu şehre hep birlikte sahip çıkacağız. Aksa yanlış bir iş yaptı elbet bedelini öder.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet