Harput TV Ana Sayfası

Elazığlı 2 İsim Müsteşarlığa Getirildi Siyaset

Elazığlı 2 İsim Müsteşarlığa Getirildi

Elazığlı Mehmet Hadi Tunç Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşarı, Selahaddin Menteş ise Adalet Bakanlığı Müsteşarı oldu.

Geçtiğimiz gün yayınlanan Resmi gazetede Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, bulundukları bakanlıklarda müsteşarlığa getirildi.

MEHMET HADİ TUNÇ KİMDİR?

1959 yılında Elazığ'da dünyaya gelen ve İlk, orta eğitimini memleketinde tamamlayan Tunç, 1982'de Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak meslek hayatına başlayan Tunç, 1986 yılında Elazığ Yem Fabrikasında şef olarak görev yaptı.1988 yılında Hilvan Yem fabrikasında, 1992 yılında İstanbul Yem fabrikasında müdür olarak görev yaptı. 1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında Genel Müdür olarak görev yaptı. Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Koordinatör olarak görev yaptı. 11.10.2013 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmıştı.

SELAHADDİN MENTEŞ KİMDİR?

Elazığ'ın Sivrice ilçesinden olan evli ve 2 çocuk babası Selahaddin Menteş 3 Ekim 1970 tarihinde Malatya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivrice'de tamamlayan Menteş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 yılında mezun oldu. 1995 yılı Eylül ayında Elazığ Adli Yargı Hakim Adayı olarak kamu görevine başladı. Stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli Buldan hakimi olarak atandı. Buldan'daki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hakimi olarak görev yaptı. Bu görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı.2006 yılında Diyarbakır’da CMK 250 maddeyle yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde üye hakim olarak görev yaptı. 2010 yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü. 2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı. 2014 Şubat ayı itibari ile Müsteşar Yardımcısı olarak atanmış, son olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına atanmıştı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İyi Parti'nin Kurucular Kurulu'nda 4 Elazığlı

Eski Milletvekili Meral Akşener öncülüğünde kurulan partinin ismi "İyi Parti" oldu. Partinin kurucu Genel Başkanı Meral Akşener olurken, kurucular kurulunda ise 4 Elazığlı isim yer aldı.

DEVAMI

Gürgöze'den Başkan Yanılmaz'a Ziyaret

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Başbakan Binali Yıldırım?ın ilimize gerçekleştirdiği ziyaret sonrası bir takım değerlendirmelerde bulunmak ve teşekkür etmek üzere Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz?ı makamında ziyaret etti.

DEVAMI

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet