Harput TV Ana Sayfası

Müftü Sarıkaya?dan Umre Açıklaması Gündem

Müftü Sarıkaya?dan Umre Açıklaması

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, 2017-2018 yılı umre organizasyonu ile ilgili açıklamada bulundu.

 

Müftü Sarıkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Başkanlığımız 2018 Umre Organizasyonuna katılmak isteyenler; İlan edilen konaklama türlerinden birini seçip ücretini ilgili banka hesabına yatırdıktan sonra herhangi bir müftülüğe müracaat ederek veya hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir. Kayıt yaptırdıktan sonra; Kayıt dilekçesi, Geçerlilik süresi en az bir (l)yıl olan pasaport, 45 yaşından küçük kadınlara ve 18 yaşından küçük erkeklere Suudi Arabistan Konsolosluğundan vize alabilmek için noterden alınacak muvafakatname ve taahhütnameyi, Aşı Kartı (Umre yolcusu, banka dekontu ile birlikte, il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Menenjit ACVV135Y aşısı yaptıracak ve alacağı aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır)

UMRE ÇIKIŞLARI

Çıkışlar, 01 Kasım 2017 tarihinden itibaren başlayacaktır. Umre seyahati havayolu ile yapılacaktır. Umre konaklama türlerine katılacak yolcuların uçuş işlemleri, yolcu sayısının yoğunluğu dikkate alınarak Elazığ Havalimanından veya kendisine en yakın havalimanından; bunun mümkün olmaması halinde ulaşımlarının Başkanlığımızca sağlanması kaydıyla Ankara veya İstanbul havalimanlarından olacaktır. Umre yolcularının kesin gidiş ve dönüş tarihleri, uçak rezervasyonları yapıldıktan sonra bildirilecektir.

ÜCRETİN ÖDENMESİNE İLİŞKİN İŞLEMLER

Umre ücretleri; Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan birine, kurumsal umre hesabına peşin olarak yatırılacaktır. Vatandaşlarımızdan isteyenlere Başkanlığımızın protokol düzenlediği Albaraka Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası 6 aya kadar taksit imkanı sunacak ve bu işlemden dolayı umre yolcusundan herhangi bir ücret farkı almayacaktır. Umre ücretleri TL olarak tahsil edilecektir. Umre yolcularının, kayıtlı olduğu ilden havalimanına ve havalimanından Suudi Arabistan'a gidiş-dönüş otobüs ve uçak ücreti, Mekke ve Medine'deki iskân ve iaşe ücreti, Cidde-Mekke-Medine ve Medine-Cidde karayolu ücreti umre hesabından karşılanacaktır. 08/03/2007 tarihli ve 5597 sayılı kanunun değişik 1'incİ maddesi gereğince "Yurtdışı Çıkış Harcı" umre yolcuları tarafından ödenecektir. 2017-2018 umre organizasyonu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak İçin İl/İlçe Müftülüklerimize müracaat edebilirler.”

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet