Harput TV Ana Sayfası

Kasım Sonunda Hizmete Açılacak Gündem

Kasım Sonunda Hizmete Açılacak

Elazığ Vilayet binasında çalışmalar son noktaya getirildi. Yapımı bir süre Kamu İhale Kurumu tarafından çalışmaların durdurulması nedeniyle kesintiye uğrayan Valilik binası daha sonra başlayan çalışmalarda ivme yakalanması sonucunda hızla tamamlanma noktasına getirildi.

 

Eski yerinde ancak daha modern ve büyük bir şekilde yapılan Valilik binasında Valiliğin yanında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün de yer alacağı bina üç katlı olarak yapıldı. İnşaat çalışmalarının tamamlandığı ve binanın iç mekânındaki altyapı çalışmaları ve dekorasyon çalışmaları ile binanın bulunduğu alanda çevre düzenlemelerinin yapımının devam ettiğini belirten firma yetkilileri, “Bu çalışmamız da Kasım ayının sonuna doğru tamamlanacak ve bina hizmete açılacak” dediler.

 

Valilik binasının yapıldığı alanın önünde yer alan bahçe ve vatandaşların kullanımı için planlanan park bölgesinin alt katında ise 500 araçlık bir otopark yer alıyor. Otoparka giriş çıkış yapılacak olan bölgelerde özürlüler için de asansör konulması planlanmış.

 

Elazığ Valiliği binasının son derece kullanışlı ve çok amaçlı olarak planlandığını ve buna göre yapıldığını belirten yüklenici firma yetkilileri, “Bu çalışma KİK’in itirazı ve mahkeme sürecinin yaşanması nedeniyle gecikti. Bu süreç yaşanmamış olunsaydı şimdi açılışı yapılmış ve kullanıma başlanmıştı. Ancak yaşanan bu sürece rağmen daha sonra başlanan çalışma süreci içinde binanın hızla tamamlanması için gerekli gayret gösterilmiş ve bina Kasım ayı sonuna kadar hizmete açılması için planlama yapılmış bulunmakta. Belki çalışmalarımızı daha erken tamamlayıp Kasım ayı sonuna kalınmadan da binanın hizmete açılması sağlanabilir” dediler.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet