Harput TV Ana Sayfası

Soruna Çözüm Getireceğiz Gündem

Soruna Çözüm Getireceğiz

Elazığ’da son yıllarda yapılan toplu konut alanlarının bulunduğu bazı bölgelere belirli saatlerden sonra toplu taşıma araçlarının hizmeti durdurması şikâyetlere yol açıyor.

Hak-Sen toplu konutlarında ikamet eden vatandaşlar akşam saat 19.00’dan sonra toplu taşıma araçlarının hizmetlerini durdurduklarını bunun da olumsuzlukların yaşanmasına yol açtığını belirtiyorlar.

Gün içinde toplu taşıma araçlarının toplu konutların bulunduğu alana kadar gittiklerini ve bir sıkıntı yaşamadıklarını belirten Hak-Sen konutlarında oturan vatandaşlar, ”Akşam saat 19.00’dan sonra maalesef toplu taşıma araçları bizleri konutlarımızın yaklaşık 1.5 km uzağında indiriyorlar. Bu saatten sonra konutlarımızın bulunduğu alanda herhangi bir sıkıntı yaşansa çaresiz bir durumda kalıyoruz. Yetkililerin bu konuya bir çözüm getirmelerini istiyoruz” dediler.

Konuyla ilgili olarak kendisine de şikâyetlerin gittiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, ”Bu konuda bana da şikâyetler ulaşmış durumda. Konu ile ilgili olarak gerekli araştırmaları yapıyoruz. Toplu taşıma araçları neden belirli bir saatten sonra konutların bulunduğu alana gitmediğini belirleyip buna göre gerekli çözümü bulmanın çalışmalarını kısa sürede yapacağız. Vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecek adımlar en kısa sürede atılmış ve problemi çözüme kavuşturmuş olacağız” dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • Hizmette 2. Yıl
  • Yeni Bosna Hersek Bulvarı

Video Galeri

  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ
  • ELAZIĞSPOR-MANİSASPOR MAÇ ÖZETİ
  • Elazığspor Şanlıurfaspor Maçı Özeti

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet