Harput TV Ana Sayfası

'Elazığ Her Yerde Okuyor' Projesi Büyüyor Kültür Sanat

'Elazığ Her Yerde Okuyor' Projesi Büyüyor

Okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik MEB (Milli Eğitim Müdürlüğü) tarafından başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor Projesi'ne bir destek de  Eğitim Bir-Sen’den geldi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtük, Elazığ Her Yerde Okuyor projesi çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarından Eğitim Bir Sen Şubesinin projeye destek verip, kitap hediye etmek için geldilklerini ve bu projenin Elazığ'a büyük bir ses getirdiğine dikkati çekerek projeye hizmet verenlere teşekkür etti. Gürtürk, "Kampanyamız yeni yeni meyvelerini vermeye başladı. bu dördüncü haftamız. İl merkezimizde ve ilçelerimizi gezdiğimizde kampanyanın ne kadar başarılı olduğunu görüyoruz. Biz tüm sivil toplum kuruluşlarımızdan, kurum ve kuruluşlardan bu kampanyamıza destek vermelerini ve bu konuda halkımızı uyarmalarını ve desteklerini bizden esirgememelerini istiyoruz. Bu kısa vadeli bir iş değil. Kısa vadede 2019 yılı demiştik. Ama uzun vadede 2023 olarak belirlemiştik. 2023 yılı da bize yetmiyor. Bu bir davranış biçimi haline gelene kadar devam edecektir. İnşallah kampanyamız tüm Türkiye’de örnek olacak. Ben katkılarından dolayı, öncelikle Memur Sen Başkanımız İbrahim Bahşi beye ve yönetimine, özelde Eğitim Bir Sen’e çok teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi ise yaptığı konuşmada, Elazığ Her Yerde Okuyor projesine detsek olduğu belirterek "Eğitim Bir Sen olarak, sadece üyelerimizin, çalışanlarımızın, özlük hakları değil, aynı zamanda geleceğimin teminatı olan çocuklarımız için neler yapabiliriz bu konuda çalışmalarımız var. Bugün ilimizin en önemli hatta belki ülkemizin en önemli sorunlarından olan kitap okuma alışkanlığı noktasında geçlerimize katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yanındayız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza hediye olarak kitap verelim. Çocuklarımızı okumaya yönlendirelim. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek bekliyoruz” dedi. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet