Harput TV Ana Sayfası

Ömer Serdar BM'nin Kudüs Kararı Hakkında Açıklama Yaptı Siyaset

Ömer Serdar BM'nin Kudüs Kararı Hakkında Açıklama Yaptı

AKP Elazığ Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu (İHİK) Başkanı Ömer Serdar, BM Genel Kurulu'ndan çıkan Kudüs kararını Trump yönetiminin başarısızlığı, Türkiye'nin ise uluslararası arenadaki gücünün göstergesi olarak yorumladı.

BM'nin Kudüs ile ilgili aldığı kararı değerlendiren Elazığ Milletvekili  Ömer Serdar, Kudüs konusunda büyük çoğunlukla aldığı kararın memnuniyet vericidi olduğunu ifade etti.  Serdar, bu kararın bölgede barışın yeniden tesis edilmesi için yeni bir fırsat doğurduğunu belirterek, "Trump yönetiminin, tehdit ve gözdağı ile ülkelerin iradelerini etki altına almak istemesi, BM genel kurulu kararı ile başarısızlığa uğramıştır. BM, tehditlere rağmen 128 kabul, 9 ret oyuyla Kudüs ile ilgili kararı kabul etmiştir. Kararın alınmasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki hassasiyeti belirleyici olmuştur. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin hemen ardından cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatı'nı acil toplantıya çağırmış, bunun yanı sıra uluslararası kurumları hukuka uygun kararlar almaya davet etmiştir" dedi. 

Milletvekili Serdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  'dünyanın 5'ten büyük olduğu' sözlerine değinerek, "Uluslararası hukuku ilgilendiren keyfi kararlar hiçbir zaman karşılık bulamayacaktır. Türkiye, her zaman Filistinli kardeşlerinin, ezilenlerin, mazlumların, mağdurların ve insanlığın yanında olmaya devam edecektir" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet