Harput TV Ana Sayfası

Mekke'nin Fethi Programına Yoğun İlgi Kültür Sanat

Mekke'nin Fethi Programına Yoğun İlgi

Vefa Derneği, "Mekke’nin Fethi ve Şehitleri Anma" programı düzenledi.

Mekke’nin Fethi’nin yıldönümü nedeniyle dün akşam saat 18.30'da Nurettin Ardıç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda saygı duruşu, Kur’an-ı Kerim tilaveti , Mehteran ekibinin gösterisi yapıldı. 

Programa, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya, Türkiye Vefa Derneği Genel Başkanı Zülfü Kartakgül, şair Dursun Ali Erzincanlı ve Ömer Döngeloğlu katıldı. Mekke'nin Fethi'nin büyük bir coşku içinde kutlandığı programa vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Program hasebiyle Elazığ'a gelen Ömer Döngeloğlu Mekke'nin fethine dair konuşma ve sunum yaparken, Dursun Ali Erzincalı da şiirlerini seslendirdi. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Mekke’nin fethinin zalimlerin diz çöktüğü mazlumların ayağa kalktığı günün bir işareti olduğuna vurgu yaparak “Mekke’nin fethi zulmün bittiği, adaletin geldiğinin bir işaretidir. Mekke’nin fethi silahların, tankların, topların zahiri gücün etkili olduğu değil, hakkın hakim olduğunun bir işaretidir. Biz Müslümanlar olarak elbette Mekke’nin fethinin manevi ruhunu idrak etmeliyiz. Madden Mekke fethedilmiş gibi görüne bilir. Putlar yıkılmış olabilir. O yıkılan putların yerine kalbimizi, davamızı inancımızı yerleştire biliyorsak o zaman Mekke fethedilmiş demektir”  ifadelerini kullandı. 

Konuşma yapan bir diğer isim Türkiye Vefa Derneği Genel Başkanı Zülfü Kartakgül ise, "Sadece milli ve manevi duygularımız ön plandadır. Vatanını, milletini, devletini, bayrağını savunan ve müdafaa eden bir dava hareketini başlattık. Bu gün bakıyoruz İslam coğrafyası ve Kudüs kan ağlıyor. Kudüs kan ağlayınca Mekke kan ağlıyor. Mekke kan ağlayınca Medine kan ağlıyor, Medine kan ağlayınca Şam, Kerkük, Musul ve Arakan kan ağlıyor. Ama hamt olsun orda küffara karşı duran kardeşlerimiz var" şeklinde konuştu. 

 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet