Harput TV Ana Sayfası

Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak mı? Gündem

Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak mı?

Elazığ Belediyesi, kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile açıklama yaptı.

Elazığ Belediyesi'nin yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla kamuda yüklenici firmalar bünyesinde çalışan taşeron işçilerin kadrolu olarak kamuda istihdam edilmesi yönündeki açıklamasının ardından, bakanlar kurulu tarafından çıkartılan Kanun Hükmündeki Kararname ile sürecin tüm kurumlarda olduğu gibi Elâzığ Belediyesinde de başlatıldığına değinildi. Yapılan açıklama şöyle:

“Bütün kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Elâzığ Belediyesi bünyesinde bu güne kadar yüklenici firma elemanı olarak görev yapan personellerimizin, ilgili kanun hükmündeki kararnamede çerçevesinde kadroya geçiş süreci başlatılmıştır. Bu işlemlerin nasıl olacağı yine ilgili KHK’de açıkça belirtilmiş ve belediyemiz de bu çerçevede işlemleri başlatmıştır. KHK’da belirtilen geçiş işlemleri, bütün resmi kurumlarda olduğu gibi belediyemizde de ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülmeye başlanmıştır.

Bu süreçte personelimizden talep edilen dilekçenin, yasanın öngördüğü hususları ihtiva ettiği halde sosyal medyada bazı kasıtlı yorum ve paylaşımlardan hareketle yanlış yorumlamalara sebebiyet verdiği de görülmüştür.

Öncelikle Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kurum personelleri ve onların özlük hakları konusundaki hassasiyetini belediyemiz çalışanları kadar bütün hemşerilerimiz de yakından bilmektedir. “Personelim maaş almadan şahsım ve müdürlerim asla maaş alamaz” ilkesini ilk gün ilan eden, geçmişte 7 ay maaş alamayan personelin biriken maaşlarını ödediği gibi bugüne kadar da maaşları zamanında ödeyen bir kurum ve onun yöneticisi olan Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmazın, kadroya geçirilen personellerin haklarını da en iyi şekilde koruyacağı gibi, var olan özlük haklarının daha da iyileştirilmesi yönünde her türlü adımı atacağının,

belediyemiz personelinin bu bugüne kadar olduğu gibi bu hususta da çalışanlarının yanında olacağına dair hiçbir tereddüt yaşamadan geçiş işlemlerini gerçekleştirilmesinde asla bir hak kaybının yaşanmayacağının bilinmesini bütün çalışanlarımızla birlikte kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet