Harput TV Ana Sayfası

Elazığ Belediyesi'nden Sert Çıkış! Gündem

Elazığ Belediyesi'nden Sert Çıkış!

Elazığ Belediyesi’nden işyerinde uğradığı saldırıdan belediye çalışanlarını sorumlu tutan esnafa cevap geldi.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Elazığ Belediyesi çalışanlarını ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı, hiçbir somut bilgi ve belge olmadan itham ve iftiralara varan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı, kurumu ve çalışanları dayanaktan yoksun, kuru beyanlar ve zanlarla hedef gösterdiği için ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunularak, yargıya taşınacağı bildirildi. 

Açıklama şöyle: 

“Üniversite Mahallesi’nde esnaflık yapan Necati Yavuz isimli şahsın, bazı basın-yayın organlarına yansıyan ve kendisinin işyerinde saldırıya uğramasının altında sosyal medya hesapları ile köşe yazılarında Elâzığ Belediyesi’ni eleştirmesinden kaynaklı olduğu iddiası, iddiadan öte hiç bir somut bilgi, bulgu, belge ve görüntüye dayanmayan alçak bir iftiradan ibarettir.

Elazığ Belediyesi olarak halkımıza hizmet noktasında projeleri hayata geçirirken, halkımızın da yönetim sürecine katılması amacıyla sık sık istişare toplantıları, esnaf buluşmaları gibi toplantılar düzenlenmekte, halkla görüşmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda yılın her döneminde benzer esnaf ziyaretleri, STK ziyaretleri ve kamu görevlilerimiz ile görüşmeler yapılmaktadır.

Elazığ Belediyesi personellerinin halka görüşmesi ve onlardan gelen her türlü talep, öneri ve eleştirilerin bizzat mahallinde vatandaşlarımızla birebir görüşme yapmak suretiyle alınması bizlerin ‘birlikte yönetim’ ilkemizin bir yansımasıdır ve halkımız tarafından da oldukça benimsenmiştir.

Halklımızla buluşma ve görüşme yapma gibi bir faaliyetin, belediyemizde her kademeden, başkan yardımcısından sahada çalışan Temizlik, Park ve Bahçeler ile diğer birimlerde görev yapan personellerimizin gönüllü olarak halkımızla görüşmesinin eleştirilmesini her ne kadar akıl ve vicdan kabul etmese de başka kaygı ve düşüncelerle eleştirilmesini de demokratik hoşgörü gereği olarak değerlendirir ve saygı duyarız.

Kendisinin bundan 10 gün önce 20 Aralık günü işyerinde saldırıya uğradığını iddia eden Necati Yavuz isimli hemşerimize yapılan saldırıyı elbette bizler de kınıyoruz. Ancak kendisin, iddia ettiği saldırıdan 10 gün sonra şehrin meydanına birkaç kişiyi toplayıp asılsız iddia ve iftiralarda bulunması yerine, saldırıdan sonra emniyet yetkililerine başvurup, sağlık kurumlarından darp raporu ve ilgili raporlarla birlikte savcılığa suç duyurunda bulunması gerekliliğine inanıyoruz.

Saldırıdan kaynaklı vaka sebebiyle izlenmesi gereken yasal prosedür işletilmeden, saldırı iddiasından tam 10 gün sonra kamera karşısına geçip asılsız, mesnetsiz, iddialarla belediyemizi ve Belediye Başkanımızı suçlu ve hedef gösteren açıklamalar, iftira ve hezeyandan öte hiçbir anlam taşımayan ve şov amaçlı yapıldığını değerlendirdiğimiz beyanlardır.

Bu açıklamalarla, kurumumuzun tüm çalışanları ve Belediye Başkanımız zan ve töhmet altında bırakılmış olup, bu konunun yargıya taşınacağını tüm kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet