Harput TV Ana Sayfası

MTTB'den Anlamlı Ziyaret Eğitim

MTTB'den Anlamlı Ziyaret

MTTB Elazığ İl Başkanı Ömer Faruk Akgül İl Yönetim Kurul üyesi olan arkadaşlarıyla Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği'ni ziyaret etti.

Başkan Akgül, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada il başkanı olduktan sonraki faaliyetleri, genel merkez projeleri doğrultusunda il ve ilçeler bazındaki örgütlenme ve bu süreçteki yol haritaları hakkında bilgi vererek, Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği ile ortak etkinliklere açık olduklarını kaydetti. 

İlçeler bazında da örgütlenme süreciyle ilçelerde de dernek faaliyetleri olacağını, amaçlarının neslin ıslahı ve değer ekseninde doru modellerle buluşturarak, toplumda birlik ve beraberliğin sağlanmasına ve değerlerin kazanılmasına katkı sağlamak olduğuna işaret eden Akgül, Genel Merkezin MEB ile protokolü doğrultusunda Elazığ'da faaliyetlerine ivme kazandıracaklarını ifade etti. 

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Başkanı Maarif Müfettişi Metin Akgün ise konuşmasında, dernek faaliyetleri kapsamında, MTTB ile de ortak faaliyetler yapılmasının topluma önemli katkılar sağlayacağına değinerek, dernek faaliyetlerini iki eksen üzerinde düzenlediklerini aktardı.

Bu süreçte Akademik faaliyetler kapsamında dernek bünyesinde oluşturdukları “BABİR” Bilim ve Araştırmalar Birimiyle akademik çalışmaları yürüttüklerine dikkati çeken Akgün,  bu süreçte, Panel-Çalıştay-Sempozyum-Kongre gibi etkinliklere yöneldiklerini, diğer yandan Kültür ve Sanat faaliyetlerine odaklandıklarını belirtti. 

Konuşma yapan bir diğer isim Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Elazığ Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Oğuzhan Çakmak, tiyatro etkinliklerinde özgün senaryolarını ekip olarak yazdıklarını, akademik ve kültür ve sanat faaliyetleri odağında özen gösterilen ilkelerinin; “Hepimiz Biriz, Biz Türkiye’yiz” ilkeleri olduğunu, Türkiye’nin her köşesinden, farklı sosyal ve kültür birikimleriyle katıldıkları birlik sürecinde Türkiye’ye model oluşturmadaki başarılardan söz ederek, bu yolda faaliyetlere katılmak isteyenlere kapılarının açık olduğunu söyledi. .

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet