Harput TV Ana Sayfası

Minikler, Minik Kardeşlerini Unutmadı Eğitim

Minikler, Minik Kardeşlerini Unutmadı

Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Üçocak beldesinde yaşayan öğrencilerinin hayallerini, Elazığ Özel Bilgem Okullarında okuyan minik öğrenci kardeşleri gerçekleştirdi.

Üçocak Beldesinde anaokulu ve kreş öğretmenleri aracılığıyla mektup yazan ve yaşları 3 ila 6 arasında değişen 39 çocuk, buradaki arkadaşlarına yaşadıkları belde hakkında bilgi vererek onlara hayallerini aktardılar. Yazılan mektup sonrası bunları öğrencilerine ve velilerine ileten özel anaokulu ve kreş yetkilileri, bu hediyeleri Üçocak Belediyesi tarafından tahsis edilen araçla minik çocuklara ulaştırdı.

“BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN ZORUNLU İHTİYAÇLARI, ONLARIN HAYALİ”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan özel anaokulu sorumlu müdürü Aysel Kan alışılmışın dışında bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istediklerini belirterek, “Elazığ’a en uzak anaokulu olan Arıcak İlçesine bağlı Üçocak beldesindeki Üçocak anaokulundaki her çocuğumuza buradaki öğrencilerimize birer mektup yazmalarını ve hayallerini bizimle paylaşmalarını istedik. Bizlerde bir yandan oyuncak ve benzeri şeyler isteyeceklerini düşünürken, hemen hepsinin soğuk kış mevsimi dolayısıyla mont, ayakkabı ve benzeri kışlık kıyafet istemesi bizleri çok etkiledi. Bizim çocuklarımızın zorunlu ihtiyacı olan mont ve ayakkabı gibi malzemeler oradaki çocuklarımızın hayali olarak karşımıza çıktı. Bu konuda velilerimiz çok özverili çıktılar, sadece mektubu yazan öğrenciye değil, onun kardeşine kadar hediye alanlar oldu. Destek olan tüm velilerimize, okulumuz Genel Müdürü Oya Düşmez ve Okul Müdürümüz Fethi Ahmet Gül ile araç desteği sağlayan Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül Beye çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Elazığ’ın en uzak beldesi olmalarına karşın unutulmadıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, öğrencilerin birçoğunun alım gücünün olmadığını aktarark, “Üçocak’ta ki öğrencilerimiz öğretmenleri aracılığıyla buradaki kardeşlerine mektup yazdılar ve onlarda sağ olsunlar onların hayallerinin fazlasını gerçekleştirmişler, bu duyarlıklarından dolayı okul yetkililerine, duyarlılıklarından dolayı da tüm öğrenci ve velilerine beldem adına teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINA İNMEK ÇOK GÜZEL”

Hediye paketlerini teslim alan Üçocak İlkokul Müdür Yardımcısı Uğur Yıldırım ise “Projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum, kırsal kesimde yaşayan öğrencilerimizin gerçekten çok eksiği var, mesela bir çocuğumuzun hiç ayakkabı giymediğine şahit olduk. Çocukların hayal dünyasına inmek çok güzel bir şey bu yardımların çocuklara ulaşmasına katkı sağlayan herkese öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Özel okul öğrencileri de hediyelerden ötürü mutluluk ve menuniyetlerini dile getirdi. 

Minik öğrenciler hediye paketlerini ise Üçocak Belediyesi tarafından tahsis edilen araca kendi elleriyle taşıdı. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet