Harput TV Ana Sayfası

Elazığ'a Büyük Yatırım Gündem

Elazığ'a Büyük Yatırım

Malatyalı işadamı Arif Şenkaya ile Elazığlı işadamı Celalettin Betedin ortaklığında kurulan Kilbas Trend Tekstil Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti. tarafında Baskil ilçesinde tekstil yatırımı için süreç başlatıldı.

Bu kapsamda, şirket ortakları Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek destekleri için teşekkür etti. 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Şenkaya ve Betedin’e hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Çok değerli işadamlarımız Arif Şenkaya ile Celalettin Betedin Baskil ilçemize yatırım kararı aldıktan sonra yapmış olduğumuz görüşmelerde ilçelerin teşvik yasası kapsamı dışında olması nedeniyle tereddüt etmiş ve başlatmış olduğumuz mücadelemizin beklenilmesini tavsiye etmiştik. Ancak bu süreç içerisinde yatırımcı kardeşlerimiz Odamıza kayıtlarını yaparak şirket kuruluşlarını gerçekleştirmiş ve yatırım yeri olarak Baskil’de gerekli ortamı oluşturmuşlardı. Aralık ayı sonlarında Cazibe Merkezleri Programı ile Teşvik Yasasının birleştirilerek, Cazibe Merkezleri kapsamında yer alan 23 ilin teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi için yeni bir düzenleme başlatıldığı haberi bu girişimi hızlandırmıştır. İnşallah Ocak ayı içerisinde bu düzenlemenin yasal boyutları ile yayınlanmasını müteakip tüm ilçelerimiz ve OSB dışındaki işletmeler için yeni bir süreç başlayacaktır. Baskil ilçemizdeki bu tekstil yatırımı için Odamı tarafından İş Kur İl Müdürlüğüne gerekli müracaatlar yapılarak ilk etapta çalıştırılacak olan 150 kardeşimizin eğitim ve 6 aylık giderlerinin karşılanması sağlanmış ve bu konuda işletmeye çok büyük bir destek verilmiştir. İlçelerimizin en önemli sorunu olan iş alanlarının kısıtlı olması nedeniyle yoğun işsizliğin azaltılması için bu tür projelerin ve yatırımların hayata geçmesi çok büyük bir önem taşıyor. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimiz genelinde ve ilçelerimizdeki yatırımların artmasına yönelik girişimlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Yatırımın başta işletme sahipleri olmak üzere Baskil ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Kilbas Trend Tekstil Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti. kurucuları Arif Şenkaya ile Celalettin Betedin de Başkan Alan’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanımızın yatırım sürecinde çok önemli destek ve teşviklerini gördük. Özellikle ilk aşamada işbaşı yapacak olan 150 personelin İş Kur desteklerinden istifade etmemizin önünü Sayın Başkanımız açmıştır. İnşallah kısa süre içerisinde istihdam sayımızı 1000 kişiye çıkarmayı planlıyoruz. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi Teşviklerde ilçelerimizin de 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi halinde yatırımımızı çok daha kısa sürede büyütme ve daha fazla istihdam sağlama şansına sahip olacağız. Bu düşüncelerle destekleri için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyor, yatırımın hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet