Harput TV Ana Sayfası

TSO Başkanı Gazeteciler Gününü Kutladı Gündem

TSO Başkanı Gazeteciler Gününü Kutladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle yaptığı açıklamada, sektörün içinde bulunduğu sorunların çözümünü talep ederek, tüm medya çalışanlarının gününü kutladı. 

Başkan Alan'ın mesajı şöyle:

“10 Ocak, fedakârca, meslekleri için her türlü zorluğa göğüs geren basın çalışanlarının hak ve mesleki hürriyetlerini kazandıkları günü temsil etmektedir. Bundan 57 yıl önce başlatılan bu mücadelede galip gelen basın mensupları, bugünü adeta bir bayram olarak kutlamaktadır. Elbette illerin kalkınma ve gelişmesinde ve aynı zamanda çok seslilik ve demokratikleşmede medya büyük sorumluluklar yüklenmektedir. İlimiz yerel medyasında ve ulusal medya organlarının yerel temsilcileri olarak görev yapan tüm medya mensupları bu sorumluluk ve anlayışla hizmet vermektedirler. 15 Temmuz darbe girişiminde medyanın milli irade, demokrasi ve hukuk devletinin muhafazasında ne kadar önemli bir rolü olduğu bir kere daha görülmüş, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ülkemiz yöneticileri medya aracılığı ile verdikleri mesajlarda tüm halkı doğru yönlendirmişlerdir.

Kamusal bir görev ifa eden medyanın bu anlamda güçlendirilmesi gerekmektedir. Ancak, yüksek uydu maliyeti ve telif ücretleri ile Basın İlan Kurumunun içinde bulunduğumuz Ocak ayı itibarı ile medya kuruluşlarına ilan ödemelerinde Maliyeden ve SGK’dan ‘borcu yoktur’ yazısını şart koşması tüm medya kuruluşları için sıkıntılar yaratmaktadır.

Her platformda asla susmaması gereken Anadolu medyasının güçlendirilmesi için destek çağrımızı 10 Ocak Kutlama mesajımız vesilesiyle bir kez daha yineliyor;

Bu vesileyle, ilimizde görev yapan tüm medya mensuplarının bu anlamlı gününü kutlar, hizmetlerinden ötürü kalbi şükran ve teşekkürlerimi sunarak, başarılarının devamını dilerim” 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet