Harput TV Ana Sayfası

Bilal Çoban'dan Sitemkar İfadeler Gündem

Bilal Çoban'dan Sitemkar İfadeler

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr. Bilal Çoban yaptığı yazılı açıklamada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, medya mensuplarının daha iyi koşullarda hizmet vermesi gerektiği vurguladı. 

Çoban, yaptığı açıklamada  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri kutlanmaktadır.

Gazetecilik, bilgiye ulaşıp; bilginin topluma, doğru, tarafsız şekilde aktarıldığı önemli bir meslektir. Toplumun gelişmesinde büyük sorumluluk sahibi olan bu meslek aynı zamanda demokrasinin de vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir. Görsel, işitsel ve yazılı olarak topluma ulaşan gazeteciler, toplumun sesi, gözü, kulağı olmaktadırlar.

Bir bakıma kamusal bir görev ifade eden tüm medya mensuplarının başta yerel yönetimler olmak üzere ilgili yasalar ve mevzuatlar çerçevesine desteklenmesi gerekmektedir.

İlimizde halen üç ayrı Gazeteciler Cemiyeti kendi imkanları ölçüsünde üyelerine hizmet vermekte ve bu hizmeti sunarken ekonomik anlamda zorluklar yaşamaktadırlar. Bu nedenle yerel yönetimlerimizin Cemiyetlerimize daha modern altyapı imkanları ile üyelerine ve tüm şehre hizmet verebilecek fiziki mekanları oluşturması büyük önem taşımaktadır. Yine medyanın her alanında görev yapan gazetecilere özellikle ev sahibi olmalarının yolu aranarak yerel yönetimlerin öncülüğünde TOKİ işbirliği ile bu önemli imkandan yararlanmalarına fırsat verilmelidir. Eğitim, sağlık, spor ve kültürel faaliyetlerde de bu destekler mutlaka sağlanmalıdır. Verilmesi gereken bu destekler sağlanırken medyanın eleştiri özgürlüğü de asla çeşitli yollarla engellenmemelidir.

Bu düşüncelerle, sorumluluk bilinci ve mesleki ilkelerinden ödün vermeden zor şartlar altına mesleğini icra etme gayretinde olan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ilimizin her alanda bir adım öde gitmesi noktasındaki gayretleri için teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ederim” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet