Harput TV Ana Sayfası

TÜMSİAD'dan Basın Mensuplarına Kutlama Gündem

TÜMSİAD'dan Basın Mensuplarına Kutlama

TüMSİAD Elazığ Şube Başkanı Mahir Sönmez, bir mesaj yayınlayarak basın mensuplarının 'Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Başkan Sönmez tarafından yapılan açıklama şöyle:

"10 Ocak 1961 günü Kendi haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla yapmış oldukları eylemler ile elde ettikleri başarı neticesinde 'Çalışan Gazeteciler Bayram' olarak kutladıkları ama 12 Mart 1971 Yılındaki müdahaleden sonra basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak 10 Ocak, " Çalışan Gazeteciler Bayram" olmaktan çıkarılarak yerine 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak anılmaya başladığı günden bugüne kadar.

Yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği de yapan gazetecilerimizin, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Özellikle terörle mücadelenin yanı sıra, demokrasimizin güçlenmesine, ülkemizin ilerlemesine, birlik ve beraberliğimizin korunmasına önemli bir katkı sağlamada baş rol oynayan gazetecilerimizin ; Meslek ahlakına, tarafsızlık ilkesine, kişi hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi, eleştirilerinde yapıcı bir tutum sergilemesi ni temenni ediyoruz. Böylece vatandaşımızın doğru haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını da doğru biçimde karşılamasına vesile olacağı kanaatindeyiz.

Bu düşüncelerle, Yazılı ve Görsel medyanın kahramanları olan Milli ve Manevi duygulara haiz , Vatanı'na, Bayrağına ve Milletine ihanet etmeden mesleğini en doğru ve tarafsız bir şekilde icra eden tüm Medya Mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Çalışma hayatlarında başarılar diliyorum."

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet