Harput TV Ana Sayfası

Verilen Oylar Çöpe Atıldı! Gündem

Verilen Oylar Çöpe Atıldı!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Radio Kent'e konuk olarak Fırat'la Hayata Dair programında bomba gibi açıklamalar yaptı. 

Başkan Mücahit Yanılmaz, katılıdığı radyo programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe gecesi ve sürece ilişkin değerlendirmeler yapan Başkan Yanılmaz, Recep Tayyip Erdoğan'ın Elazığ'a geleceğini anımsattı. Yanılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elazığ'a bambaşka bir değer verdiğini ifade ederek,13 Ocak günü vatandaşların da Cumhurbaşkanı'nı coşku içinde karşılayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı'nın mazlumlar için güç, zalimler için korku verdiğini aktaran Başkan Yanılmaz, Kudüs sorununa da değindi. Yanılmaz, Kudüs'ün İsrail'in başkenti ilan edilmesinin Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmeyişindeki etkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu kaydederek 'haklı olanın bütün gücünü ortaya koyduğu gerçeği belli oldu' dedi. 

"OYLAR ÇÖPE ATILDI"

Yanılmaz, 1980'li yıllarda gerçekleşen dikkat çekici olayları anlattı. 

Erdoğan'ın belediye başkan adayı olduğu seçimde, oylarının çöpe atıldığını ve mahkemenin de Erdoğan'a destek olmadığını anlatan Yanılmaz, "Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Beyoğlu'nda belediye başkan adayı olduğu zamanı çok iyi hatırlıyorum. Refah partisinden girdiği seçimleri kazanmıştı, ancak oyları çöplere atıldı. Gidip o çöplerdeki oyları bulup, tespit ettirip mahkemeye müracaat etti, fakat mahkeme Erdoğan'ı 'nerden getirdin bu oyları' diye, suçlu kabul etti. Akabinde İstanbul Başkanı oldu. 1992 yılındaki seçimlere girdi. 1. sıra milletvekili adayıydı. O bölgenin bir milletvekili çıkmıştı, gelip ankara'da mazbatasını aldı. Ancak 2. sıradaki milletvekili şahsi oyları çok aldığı için sayım yaptırdı. Böyle olunca 2.sıra milletvekili Erdoğan'a verilmiş olan mazbatayı aldı. Kader çizgisini görüyor musunuz? İsyan etmedi, lanet olsun demedi" ifadelerini kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dünya lideri oluşuna ve zorluklar neticesinde bugünlere geldiğine dikkati çekti. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet