Harput TV Ana Sayfası

Bilal Çoban: 'Yeni Müjdeler Bekliyoruz' Gündem

Bilal Çoban: 'Yeni Müjdeler Bekliyoruz'

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesi, Türk Eğitim Sendikasında bir basın toplantısı düzenleyecek.

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, yaptığı açıklamada, 2002 yılından beri Elazığ’ın her dönem 4 ya da 5 milletvekiliyle Ak Partiye destek verdiğini belirterek, şartsız koşulsuz olarak verilen bu desteğin karşılığı olarak, Elazığ halkının beklentilerinin karşılanmadığını ifade etti.

Çoban, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Ocak Cumartesi günü ilimize teşrif edecek olmasını tüm Elazığ halkı gibi heyecan ve umutla beklemekteyiz.

2002 yılından beri, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar ilimizi defalarca ziyaret ettiler.Her geleni karşılayan ilimiz bürokratları verdikleri Brifing ve ilimiz STK’larının verdikleri proje dosyaları ile ilimizin ihtiyaç ve beklentilerine dikkat çekilmiş ve birçok konuda da çeşitli zamanlarda sözler alınmıştı.Ancak verilen sözler unutulmuş ya da unutturulmuş ve her ilimize teşrif eden Cumhurbaşkanı ve Başbakanların ağzından yeniden vaatlere dönüştürülmüştü.

İlimiz için verilen veya alınan bu sözlerin takibi ve hayata geçirilmesinde ciddi bir lobi eksikliği olduğu gözlenmektedir. Proje sözlerini hayata geçirecek irade maalesef ki oluşturulamamış, aynı konular yıllardır her seçim döneminde şehrin gündemine getirilerek günü kurtarmanın hesapları yapılmıştır.

Defalarca verilen yeni Stadyum sözleri, her seferinde gündemde olan Çimento Fabrikasının yer değişikliği vaatleri, “her yıl bir milyon turist gelecek” öngörüleri hiç gerçekleşmemiş ve konuların çözümünde siyasi, bürokratik ve sivil baskı grupları oluşturulamamıştır.

Bu eksiklik bir an önce giderilmeli, şehirde “Proje Takip Lobisi” oluşturularak, verilen sözlerin ve vaatlerin gerçekleşmesi için açık ve şeffaf lobi çalışmaları yapmalıdır.

Bugüne kadar gerek Başbakanlığı gerekse referandum ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri vesilesiyle birçok kez ilimizi ziyaret eden Sayın Erdoğan’dan bu ziyaretinde, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişme ve kalkınmasını sağlayacak ve tüm halkımızın aslında ortak beklentisi haline gelen sorunların çözümü noktasında somut adımlar atılması için emir ve takdirlerini beklemekteyiz." şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet