Harput TV Ana Sayfası

KİMSE KİMSEYE KIZMASIN!

KİMSE KİMSEYE KIZMASIN!

Yıllarca adeta yılan hikâyesine dönen ve neredeyse her yıl siyasilerin seçim dönemlerinde söz ve vaatlerde bulunup yerine getirmediği Elazığ’a yeni stadyum yapımı konusunda nihayet ilk kazma, geçtiğimiz günlerde vuruldu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a gelecek olmasından hemen önce, Elazığ milletvekilleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile objektiflere poz vermiş ve yeni stadyum yapımı konusunda somut adımın atılmaya başlandığı duyurulmuştu.

4 vekilimizin sayın bakanla yeni stadyum projesinin yer aldığı masada objektiflere vermiş olduğu poz, bütün Elazığ’ı umutlandırmıştı.

Hemen akabinde Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’a gelerek müjdeyi vermiş ve; “Yakında ihalesi yapılacak. İnşaatını Gençlik ve Spor Bakanlığımız yürütecek. Şehrimize hayırlı olsun diyorum. Gerçekten projeyi gördüm ve beğendim. Güzel bir proje olmuş. İçini boş bırakmayacaksınız. Maça girdiğiniz zaman para vereceksiniz. Bedava girmek yok.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın ilimizde yaptığı açıklamayı bazı kesimler halk oylaması öncesinde yapılmasını manidar bulmuştu ancak verilen mesajların ardından bazıları en geç nisan ayında somut bir adımın atılacağını düşünmüştü. 

Nisan ayı gelip çattı ve bu ayın ilk iki çeyreğinde stadyum konusunda her hangi bir çalışma başlamadı. Halk oylamasından birkaç gün önce stadyum konusu iyiden iyiye dillendirildi ve büyük bir çoğunluk bu projenin yine siyasi bir argüman olarak kullanıldığını, halk oylamasından önce Elazığlıların gönlünü almak için yapılan bir stratejik çalışma olduğunu dillendirmişti. Geçtiğimiz Cuma günü Sayın Vali Murat Zorluoğlu halk oylamasına sadece bir buçuk gün kala stadyum konusunda açıklamalarda bulundu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar bunun üzerine Atatürk Stadyumu’nda koltuklara temsili olarak ilk kazmayı vurdu. Acar daha sonra yaptığı açıklamada yeni stadyumun parça parça yapılacağını ve en geç 24 ay içerisinde tamamlanacağını duyurdu.

Yaşanan bütün bu gelişmelerin ardından birçok kesim tarafından yapılan bu girişim, çalışmaların başlaması, temsili kazmanın vurulması, referandum kaygısıydı. Bazılarına göre aslında yeni stadyum hiç yapılmayacaktı ve bu olaylar tamamen referandum öncesi halka şirin görünmek için ve verilen sözlerin tutulduğunu göstermek için gerçekleştirilen basit bir girişimdi.

Bu düşüncede olan insanlar her seçim döneminde defalarca Elazığ’a yeni bir stadyumun yapılacağı sözüne aşina oldukları için ve verilen her sözün havada kalmış ve tutulmamış olduğunu bildiği için, insanlarımız alışmışı… Bir nevi insanların duyguları ile oynamakla eş değer bir duruma alıştırılmıştı Elazığlılar.

Şu anki geldiğimiz noktada, vurulan kazmaya rağmen, Sayın Vali Zorluoğlu’nun açıklamalarına rağmen Elazığ’a yeni bir stadyumun yapılacağına birçok insan hala inanmıyor. Çalışmalar artarak devam etse de, iş makineleri her gün stadyumda kazı çalışmaları yapsa da, bu stadyum bitene kadar da büyük bir çoğunluk  Elazığ’a yeni bir stadyumun yapılabileceğine inanmayacak.

 Dediğim gibi bunda inanmayan insanların suçu yok, söz verip de tutmayanlar geçmişte özeleştirilerde bulunup, hatalar yapmasalardı, bugün bu güvensizlik yaşanmayabilirdi.

Taa ki Elazığ’a ne zaman yeni bir stadyum yapılır, insanlar bunu gözleri ile görür ve gidip burada maç izlerler ancak o zaman bu insanlar yeni stadyuma inanmaya başlar, başlanılan çalışmaların seçim stratejisi olup olmadığına karar verir.

Kimse kimseye kızmasın…

İnsanları bu güvensizliğe sevk eden bazı siyasilerimizdir!

DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet