Harput TV Ana Sayfası

OLAN OLDU, KAYBEDEN KAYBETTİ, KAZANAN KAZANDI?

OLAN OLDU, KAYBEDEN KAYBETTİ, KAZANAN KAZANDI?

Elazığspor’da son bir aydır adeta kaos yaşandı!

 İstifalar havada uçuştu, siyasi restleşmeler had safhaya çıktı, borçların ödenemediği için küme düşme cezasından tutun, puan silme yaptırımlarına kadar bir çok ceza alınabileceği, hatta Elazığspor’un kapanacağı dedikoduları kulaktan kulağa yayıldı…

Taraftarın bu süreçte uykuları kaçtı, bordo-beyazlı kulübün geleceğini düşünmekten deyim yerindeyse yemeden içmeden kesildi, adeta ızdırap çekti.

Olağanüstü Genel Kurul’un ikinci ayağında her zaman yeterli çoğunluk sağlanırken, bu sefer sağlanamadı ve kongre iptal edildi. Zaten istifa etmeyen ve görevde olan mevcut yönetim görevine devam etti.

Başkan Sayın Karataş’ın istifasının kabul olmadığı ve göreve devam ettiği belirtildi. Mevcut yönetimin görevdeyken üstüne düşen vazifeyi yaptığını, gerekli borçların ödendiği dile getirildi. Kayyum sürecinin yaşanmaması da olumlu olarak değerlendirildi ki son derece doğruydu.

Kongreden sonra bir anda bütün sorunlar bıçak gibi kesildi. 1 aydır neredeyse her gün çıkan çeşitli dedikodular, yönetim boşluğu olduğu için ödenemeyen borçlardan ötürü gelebilecek ceza söylentileri bir anda bitti. Kaos ortamı son buldu, siyasi restleşmeler bitti. Herkes transferleri ve yeni sezon hazırlıklarını konuşmaya başladı. Bence de böyle olmalı, daha güçlü bir yönetimle bir an önce takımda tutulamayan ya da istenerek tutulmayan futbolcuların yerlerine yenilerinin transfer edilmesi, teknik adam sorununun çözülmesi ve daha güçlü bir şekilde yola devam edilmesi gerekiyor ancak…

Yaşanan sürecin ardından bir çok soru da doğal olarak akıllara gelmeye devam ediyor…

Neredeyse takımın tamamına yakını neden tutulmadı, tutulamadı ya da kaybedildi?

Yeni sezona iddialı başlamamız için yaklaşık 20’ye yakın transferin yapılması gerekiyor. Yapılacak olan transferlerin ekonomik giderlerinin yanında,  oturmuş bir kadroyu bozarak, yeni bir kadro kurmak ne kadar mantıklı?

Takıma katılacak farklı futbolcuların uyum sorunu ilerleyen dönemlerde sıkıntıya yol açar mı?

Mevcut yönetim madem görevdeydi ve üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyordu da neden yaklaşık 1 ay kaybedildi,  teknik adamla anlaşılıp, yeni transferlerle bir an önce yeni sezon hazırlıklarına başlanmadı?

Siyaset mi Elazığspor’a alet edildi, yoksa Elazığspor mu siyasete alet edildi?

En önemlisi de yaklaşık 1 aylık süreçte neden, ne amaçla bu kaos ortamı yaşandı?

Kaos ortamında kaybeden ve kazanan kim ya da kimler oldu?

Aslında herkes bütün soruların cevabını biliyor ancak yine herkes bu soruların sadece soru olarak kalacağını da biliyor…

1 ayda neler yaşandı, neden yaşandı bir yana bu süreçte kazanmayanın, en azından bir çok etkenden ötürü kaybedenin Elazığspor olduğu açık ve net.

Şimdiye kadar siyasetin Elazığspor’a kazandırmadığı bilindiği gibi, son 1 aylık süreçte fazlasıyla kaybettirdiğini de gayet açık bir şekilde hepimiz gördük.

Elazığspor’un artık kaos ortamını yaşayacak zamanı yok.

Sezon başlıyor, ortada takım yok, hoca yok, transfer yok… Bir an önce harekete geçilip, yeni sezona güçlü ve iddialı bir şekilde girmemiz gerekiyor.

Artık herkesin bir daha girmemek üzere siyasetten arınması ve sadece sportif başarıya odaklanmak için gayret etmesi ve temsilcimizin silkinerek daha emin adımlarla yola devam etmesi gerekiyor.

Ayrıca bu saatten sonra temsilcimizin geleceği adına geçmişe sünger çekerek, bütün kurum, kuruluş, siyasi, paydaş, taraftar, Elazığspor’a gönül verenlerin güç birliği yapması gerekiyor.

Olan oldu, kaybeden kaybetti, kazanan kazandı…

Artık tek vücut olup temsilcimizi bir adım daha ileriye taşımak adına, Elazığ’ın, Elazığlının birliktelik ruhunu canlandırarak, herkesin tek amacının bordo-beyaz olmasının zamanı geldi.

DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Köşe Yazarları

Elazığ'da Hava

Foto Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ'a Nikah Salonu ve Kongre Merkezi
  • STK Başkanları Toplantısı

Video Galeri

  • AK Parti 6. Olağan İl Kongresi
  • Elazığ Tanıtım Videosu 2018
  • TUZLASPOR-ELAZIĞSPOR MAÇIN ÖZETİ

Reka Medya | Radio Kent | Biyodez Temizlik

www.harputtv.com.tr © 2015 - Tüm Hakları Saklıdır. Harput TV - Elazığ'ın Yeni Ekranı

Tasarım-Yazılım: Medya İnternet