TSO'da İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

1 Nisanda yapılan Elazığ TSO seçimlerinin ardından yeniden oluşan Meclis ve Meslek Komiteleri ilk toplantıları Meclis Başkanı Ahmer Yaşar başkanlığında gerçekleştirildi.

TSO'da İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Gündem

1 Nisanda yapılan Elazığ TSO seçimlerinin ardından yeniden oluşan Meclis ve Meslek Komiteleri ilk toplantıları Meclis Başkanı Ahmer Yaşar başkanlığında gerçekleştirildi.

14 Gruptan oluşan Elazığ TSO Meslek Komite Üyelerini 7’şerli olmak üzere iki grup halinde bir araya getiren Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, yeni dönemin iş dünyasına ve Elazığ’a hayırlı olmasını diledi. Yaşar Meslek Komitesi ve Meclis Üyelerinin bir arada yer aldığı toplantılarda yaptığı konuşmada, 4 yıllık hizmet döneminin start aldığını ifade etti.

Yaşar konuşmasında “Değerli Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi arkadaşlarım, yoğun seçim sürecinin ardından Odamızda tüm yasal süreçler tamamlanmış ve artık hizmet dönemi başlamıştır. Bu çatı hizmet makamıdır. Bizler 4 yıllık süreç içerisinde ilimize ve iş dünyasına en iyi hizmeti vermekle mükellefiz. Çünkü yoğun geçen seçim süreci döneminde biz bu yola bir madalya yada takdir için çıkmadık. Bu çatı altında bulunan ve 98 kişiden oluşan Meslek Komitesi, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin artık hizmet dönemi aktif olarak başlamıştır. Kaybedecek bir saatimiz dahi yoktur. İlimizin ve iş dünyamızın çok önemli beklentileri bulunmakta ve bizler seçim döneminde önemli vaatlerde bulunmuş hepimiz kendi işimizde ilimizin takdir ettiği ve saygı gösterdiği konumlarda bulunan insanlarız. Dolayısı ile, hizmet makamı olan bu çatı altında tüm kurullarımızın en iyi şekilde çalışması ve önümüzdeki 4 yıllık süreç içerisinde bu kurumun 100 yıllık geçmişine yakışır hizmetler ile anılması gerektiğine inanmaktayım. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Arslan’a başarı için nazar niteliğindeki önerisi Meslek Komitesi Üyelerinin aktif olarak çalışmasından geçtiği yönündedir. Odamızın hizmetleri için besleneceği kılcal damarlar Meslek Komiteleridir. Buralardan gelecek sorun ve çözüm önerileri kurumumuzun tabana inmesine ve her sektör ve zümrenin sorununun çözümüne katkı sağlayacaktır. Bu nedenle her ay mutlak suretle Meslek Komite Toplantılarımızı yapacağız. Bununla birlikte birbirleriyle etkileşim halinde olan Meslek Gruplarımızla da yine ayda bir kez olmak üzere grup toplantıları yapacağız. 14 Meslek Grubumuzu 3 ve 4’erli olmak üzere 4 ayrı küme haline getirdik. Bu küme toplantılarıyla sektörler arasındaki iletişim ve sorunun çözüm yollarını da birlikte değerlendirmeyi hedeflemekteyiz. Seçimlerimizin ardından bir aylık bir süreyi tamamlamış bulunmaktayız. İlk Meclis ve Meslek Komite toplantılarımızı bu vesile ile yapmış bulunuyoruz. Toplantılarımızın standart tarih ve saatlerini Meslek Komitelerimiz belirleyerek Genel Sekreterliğimize bildirecektir. Bu toplantılarımızı bir sekretarya marifetiyle kurumsal bir yapıya kavuşturacağız. Yönetim Kurulumuza kadar her sektör sorunu üç ayrı toplantıda değerlendirilmek suretiyle Yönetim Kurulumuza bir süzgeçten geçmiş olarak ulaşacak. İnşallah son derece gayretli ve istekli olan bu dönem yönetim organlarımız Ticaret ve Sanayi Odası tarihine unutulmaz hizmetler kazandıracaktır. Bu noktada, biz bir yandan tebrik ziyaretlerini kabul ederken bir yandan da çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Bir aylık bu hizmet döneminin kısa bir özetini Sayın Başkanımız bizlerle paylaşacaktır. Ben hepinize bir kez daha başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Elazığ TSO Meclis ve Meslek Komitelerinin bir araya geldiği iki toplantıya katılan ve son bir aylık Yönetim Kurulu Faaliyetleri hakkında bilgiler veren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO’nun doğru planlama ve kararlarla il ekonomisine ve şehrin kalkınma ve gelişmesine katkı sağlaması için çalışmalarına hızlı bir tempoda başladıklarını söyledi.

Başkan Arslan, Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinin Elazığ TSO’daki tüm çalışma ve gelişmeleri yakından takip edebilecek ve şeffaflığı esas alan bir mekanizmayı devreye sokacaklarını ifade ederek, “Tüm yönetim organlarımız Odamızın içinde bulunduğu ve ilimiz için yapılacak her çalışmayı yakından takip edecek ve kulaktan dolma bilgilerle sürece dahil olmayacaklardır. Bu nedenle Sayın Meclis Başkanımızın üzerinde ısrarla durduğu Meslek Komitelerinin aktif olarak çalışması çok önemli bir husustur. Biz önümüzdeki 4 yıllık hizmet dönemini planlı ve profesyonelce hep beraber yönetelim istiyoruz. Bu nedenle bu toplantıları önemsiyoruz. Görüşülen her konu ve alınan her karar kayıt altına alınacak ve sizlere tanımlı şifrelerinizle online olarak takip edebileceksiniz. Bununla ilgili olarak altyapı çalışmasını başlatmış bulunuyoruz” dedi.

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANIYLA TOPLANTI

Arslan Oda seçimlerinin tamamlanmasının ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’la ayrı ayrı bir araya geldiklerini belirterek, “Sayın Valimizle yabancı yatırımcılar başta olmak üzere ilimiz tanıtımı, Harput OSB ve istihdam konuları başta olmak üzere ilimizin sosyo, kültürel ve ekonomik kalkınmasına yönelik hedefler için bir araya geldik. Bu toplantılarda Sayın Valimizin ilimiz için attığı çok önemli adımların sonuna kadar desteleyicisi olduğumuzu ve bundan sonraki süreçte tam destek olarak yanında yer aldığımızı ifade ettik. İlimizde yatırımların artması noktasında çok önemli bir duruş sergileyen Sayın Belediye Başkanımızla da Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle bir araya gelerek Elazığ için tek yürek olduğumuzu ifade ettik. İlimiz üst düzey idareci ve yöneticileriyle Odamız seçimleri öncesinde de bu konularla ilgili zaten bir çok defalar bir araya gelmiştik. Şimdi bu süreci Oda Başkanı olarak daha aktif bir şekilde inşallah devam ettireceğiz" diye konuştu. 

 

 • 1. Dede Korkut Hikâye Yazma Yarışması Sonuçlandı
 • Kadın Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi Açıldı
 • MİDDER'den 12 Eylül Mesajı
 • Yanılmaz'dan Keskin'e Ziyaret
 • 52 Yeni Otobüs Yollarda
 • Yanılmaz'dan Hicri Yılbaşı Mesajı
 • Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi Açıldı
 • Asilhan Arslan'dan Gündem Değerlendirmesi
 • Futbol Turnuvasının Şampiyonu Belirlendi
 • Elazığ'da Uyuşturucudan 5 Gözaltı
 • Elazığ'da Korkunç Kaza: 6 Yaralı
 • Elazığ, Yine Beğenildi
 • Elazığ'da Uyuşturucu Operasyonu
 • Yedi Renk Tek Yürek Platformu Elazığ'da
 • Belediye Konservatuarı Türk Müziği Korosu Açılışı Yaptı
 • AK Parti Heyeti Tunceli'de
 • Başkan Yanılmaz Önemli Açıklamalarda Bulundu
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom