Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı'ndan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve M. Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve M. Akif Ersoy'u anma günü mesajı yayınladı.

PAYLAŞ

Bugün 12.03.2021 İstiklal marşımızın kabulünün yüzüncü yılı. Bu münasebetle 06.03.2021 tarihli cumhurbaşkanlığı kararnamesinde 2021 yılı istiklal marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma yılı olarak kabul edilmiştir. Milletimizin emperyalist, sömürgeci işgalcilere karşı verdiği amansız mücadelesinde milletine “Korkma” diyerek moral vermiş milletinin hissiyatına tercüman olmuş bin yıllık şanlı tarihimize , milletimizin hiçbir dönem esir edilemez vurgusunu yapmış nice imkansızlıklarına rağmen milletinin vatan savunmasının yanında kalemiyle , ruhuyla, bedeniyle destek vermiş bir kahramandır. Aynı zamanda Mehmet Akif Ersoy esas mesleği itibariyle bir veteriner hekim olması yanında şairlik yönü ön plana çıkmış ve bugün dünyada eşi benzeri olmayan istiklal marşımızı yazmıştır. Yazılan istiklal marşı birçok marş arasından seçilerek 12.03.1921 yılındaki Türkiye Büyük Millet Meclisindeki oturumunda kabul edilmiştir. Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak 2021 yılının istiklal marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma yılı olarak kabul edilmesini anlamlı buluyor ve destekliyoruz. Bu bağlamda şanlı tarihimizde istikbalimiz için istiklal mücadelesi veren bütün aziz şehitlerimizi rahmet , minnet ve şükranla yad ediyoruz. Bugün de Türk veteriner hekimleri olarak aynı azim ve kararlılıkla veteriner hekim Mehmet Akif Ersoy’un yolunda ülkemizin kalkınması için , istikbali için yorulmadan azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.

“TÜRK VETERİNER HEKİMLERİNİN VARLIĞI ÜLKESİNİN VARLIĞI İÇİN VARDIR”

Harput TV

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN