Avm Haberleri

Avm Haberleri

Diz kireçlenmesi en çok kadınlarda görülüyor

Diz kireçlenmelerine sebep olan faktörlerin bilinmediğini ancak risk faktörleri hakkında bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Hacı Bayram Tosun, idiopatik olarak tanımlanan diz kireçlenmelerinin çok sıklıkla ileri yaşlarda ve daha çok kadınlarda meydana geldiğini gözlemlediklerini söyledi.

İleri aşamalı eklem kireçlenmeleri ciddi sorunlara sebebiyet veriyor

ELAZIĞ (İHA) – Teknolojik gelişmeler, yaşam standartlarının yükselmesi, yaşlı nüfusu ile iş ve trafik kazalarının artmasıyla eklem kireçlenmelerinin daha sık görüldüğüne dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Bulut, ' Diz ve kalça, kireçlenmenin en sık görüldüğü iki eklemdir. Kireçlenmenin erken aşamasında kıkırdaklarda düzensizlik, saçaklanma ve çatlaklar meydana gelmektedir. Tedavisinde ise, hastaların kilo vermesi, egzersiz fizik tedavi ve ilaç kullanımı yer almaktadır' dedi.

Elazığ TSO’nun AVM’lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde…

Elazığ TSO 14 Meslek Grubunun önerisi üzerine 2020 Aralık ayı içerisinde yerel esnafa destek olunması amacıyla Maliye ve Hazine Bakanlığı, TOBB ve ulusal market zincirlerinin genel merkezlerine gönderilen talep yazısı ile; AVM’lerin Cumartesi günleri saat 13.00’dan sonra hizmet vermesi ve Pazar günleri kapanması teklifi Bakanlık gündeminde…

İzmir depremi, Elazığ depreminin belirti ve bulgularını tetikledi

İzmir'de yaşanan depremin Elazığ depreminin belirti ve bulgularını tetiklediğini belirten Uzman Psikolog Çağla Gül, 'Travma sonrası stres bozukluğu diye adlandırdığımız vakalarda, uyku bozuklukları, kabus görmeler, öfkeli haller, suçluluk bulguları, kederli duygu durumu, tahammülde azalma gibi belirtiler artış gösterdi' dedi.

Deprem sonrası psikolojik travmaya dikkat

Depremlerin ani ve hiç beklenmedik bir zamanda ortaya çıkması nedeniyle travmatik etkilerinin çok fazla olduğuna değinen Psikolog Kübra Aydın, ebeveynlerin çocuklarda oluşabilecek kaygı ve güven gibi sorunlara çok hassas bir şekilde tepki vermeleri gerektiğini belirterek Çocuğun anlatmasına ve duygusunu kesinlikle izin vermek gerekiyor dedi.

Ulaş'tan Ulusal AVM'lere Sert Tepki

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş yaptığı açıklamada Elazığ’da gün geçtikçe artan ulusal AVM’lere tepki gösterdi.

Şok Şok! AVM İnşaatında Çökme: 3 Yaralı Var

Haber detayları için tıklayın.

Akgün AVM'de Görkemli Açılış

Bu gün Akgün AVM Siyaset ve Ekonominin önde gelen isimlerinin katıldığı Görkemli 2 açılışa ev sahipliği yaptı.

Öztürk'ten Marketler İçin Birlik Çağrısı

Nokta AVM’yi satın aldıktan sonra atılım başlatan İşadamı Suat Öztürk sektördeki yatırımcılara birlik çağrısı yaptı.

Erdem AVM Yasasını Değerlendirdi

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem AVM yasasında AVM’lerin Pazar günü kapalı olmasıyla ilgili bir ifadenin yer almadığını söyledi.

YKM Mağazası PARK23'te Açıldı

YKM Mağazası bugün yapılan bir törenle PARK 23 AVM'de hizmete girdi.

Park23 AVM Yakında Açılıyor

Yumakgil A.Ş. Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi, Elazığ’da Parkyirmiüç Alışveriş Merkezi’ni Ekim sonu açıyor.

Yiğit AVM Elazığ'da Açıldı!

Açılışta yaptığı özel indirimler ve kampanyalarla tanınan Yiğit AVM 10. Şubesini Elazığ’da açtı.

Yiğit AVM Yarın Açılıyor

Açılışa özel indirimlerle adından söz ettiren Yiğit AVM 10. Şubesini Elazığ’da açıyor.

Akgün'de Stant Açıldı

Akgün AVM’DE ‘’Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz’’ sloganlı stand açıldı.