Esnaf Haberleri

Esnaf Haberleri

İş yerlerini ikinci el eşyalarla doldurdular, öğrencilerin kente gelmesini beklemeye başladılar

Elazığ'da yaşanan deprem ve pandemiden dolayı uzunca bir dönem kapalı olan üniversitelerin açılmasına bir hafta kala spotçular ve ikinci el eşya satan esnaf, iş yerlerini yeni kurulacak ev eşyaları ile doldurarak öğrencilerin gelmesini beklemeye başladı.

Çakmak gazı elinde alev aldı, neye uğradığını şaşırdı

Elazığ'da bir esnaf, gazı biten çakmağını doldurduğu sırada gaz kutusunun alev alması ile neye uğradığını şaşırdı. Bu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Başkan Şerifoğulları esnafla bir araya geldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Belediye İş Merkezi ve Büyük Çarşı esnafını ziyaret etti.

Elazığ'daki kırtasiyecilerde 'Yüz yüze eğitim' yoğunluğu

Korona virüs nedeni ile yaklaşık 2 yıldır ara verilen yüz yüze eğitim 6 Eylülde yeniden start alıyor. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Elazığ'da da kırtasiye esnafında yüz yüze eğitimin başlayacak olması nedeni ile yoğunluk yaşandı.

Elazığ'da ikinci el ve spotçular öğrencileri bekliyor

Yaklaşık 44 bin üniversite öğrencisinin eğitim göreceği Elazığ'da ikinci el ve spot eşya satan esnaflar, iş yerlerine malzemeleri doldurarak öğrencileri beklemeye başladı.

Gurbetçiler akın etti, Elazığ'da Kapalı Çarşı esnafının yüzü güldü

Yurt dışından memleketleri Elazığ'a gelen ve dönüş hazıklarına başlayan gurbetçiler, alışveriş için tarihi Kapalı Çarşı'ya akın edince esnafın da yüzü güldü.

Elazığ'da kuyumcuda soygun girişimi: Kendini polis olarak tanıttı, kimliği istenince silah çekti

Elazığ'da sabah saatlerinde bir kuyumcu dükkanına girerek soygun yapan ve üzerinde susturucu takılı tabanca bulunan şahıs kaçarken Elazığ Kapalıçarşı'da polis tarafından yakalandı. Zanlının kuyumcuya girerken kendini polis olarak tanıttığı, esnafın kimlik istemesinin ardından çantadan silahını çıkardığı öğrenildi.

Elazığ'da 'gönül belediyeciliği'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 'Gönül belediyeciliği' ilkesi gereği il yöneticileri, muhtar, STK temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek istişarelerde bulunmaya devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları'dan açıklama..

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Şerifoğulları, Bu güzel şehri hep birlikte el ele, gönül gönüle daha güzel yarınlara taşıyacağız dedi.

BAŞKAN ÖZDOĞAN'DAN SİTEM!..

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Esnafa destek paketinden tüm esnafların faydalanması gerekmektedir diyerek “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

Elazığ'da esnaf normalleşme süreciyle nefes aldı

Elazığ'da iş yerlerini açan ve uzun bir aradan sonra müşterilerini kabul eden esnaf, normalleşme süreciyle nefes aldı.

BAŞKAN ULAŞ’TAN DESTEKLERDEN FAYDALANACAK ESNAFLARA UYARI!

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, son açıklanan ‘Esnafa Hibe Destek Paketi’ konusunda bilgi kirliliği olduğunu belirterek Bakanlığın belirttiği ana faaliyet kodları tutan tüm esnafların destekten faydalanacağını söyledi.

Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından gerçek kişi tacir ve esnafa yönelik uygulanacak olan hibe destek paketi detayları ve yararlanacak işletmelerin NACE Kodları Resmi Gazetede yayımlandı.

BAŞKAN ÖZDOĞAN: “ESNAFIMIZ BAYRAM ÖNCESİ DÜKKANI AÇMAK İSTİYOR”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, tam kapanma sürecinde kapalı olan esnaflar bayram öncesi işletmelerini açmak istediklerini ifade ederek esnafımız kapalı ve zor durumda bayram öncesi işletmelerimizi açmak istiyoruz” dedi.

BAŞKAN TÜRKOĞLU:“EN AZINDAN 3 GÜN İŞLETMELERİMİZİ AÇIN”

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, tam kapanma sürecinde esnafların ve vatandaşların mağdur olduğunu ifade ederek yetkilerden ricamız, Ramazan Bayramına üç gün kala işletmelerimizi açın dedi.

Elazığ'da yerel esnafa 'Bakkal Kart' desteği

Elazığ'da deprem ve pandemi nedeniyle yerel esnafa destek amacıyla 'Bakkal Kart' projesinin hayata geçirildiği aktarıldı.

BAŞKAN ÖZDOĞAN: “BU BAYRAM ESNAFIMIZIN KARA BAYRAMI”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, son açıklanan pandemi kredisine çoğu esnafın şartları uymadığını ifade ederek bu bayram esnafın kara bayramı dedi.

Başkan Özdoğan: “Esnafımızın Maliyetlerini Kim Karşılayacak?”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan başlayıp 17 Mayıs Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek tam kapanma esnafı mağdur edeceği söyleyerek devletimiz tarafından esnafa mutlaka destek verilmesi lazım” dedi.

TUHAFİYECİLER ODASI’NDAN İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE PROTOKOLÜ

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve ilimizde faaliyet gösteren bir ilaçlama ve dezenfekte firmasıyla indirim protokolü imzalandı. İndirim protokolünü Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş ve Alfa İlaçlama ve Çevre Sağlığı Sahibi Mehmet Alpan tarafından imzalandı.

Yarım asırdır kadayıf yapıyor

Elazığ'ın tarihi kapalı çarşısının en eski esnaflarından olan Yaşar Aktaş, 25 yaşında başladığı tel kadayıf mesleğini 50 yıldır devam ettiriyor.

“Haydi, Elazığ Yerel Esnafına Sahip Çık!”

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından yerel esnafın kalkınması için kampanya başlattı. Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası, “İftarınız iftarımız olsun, bu bayram esnafın olsun” sloganıyla başlattığı kampanya ile vatandaşların iftar yemeklerini paket servisle yerel esnaftan alması teşvik edilecek. Kampanya ile pandemi sürecinde zor günler geçiren lokantacı esnafına destek olunacak.

Elazığ'da kısıtlamada herkes evde, onlar görevde

Elazığ'da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar evlerine kapanırken, iş yerini açan esnaf, çevre temizliği yapanlar, polis ve sağlık ekipleri görevlerini yapmaya devam etti.

LOKANTACILAR ODASI ÜYELERİNE SİGORTA İNDİRİMİ

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası ve ilimizde faaliyet gösteren bir sigorta firmasıyla indirim protokolü imzalandı. İndirim protokolünü Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan ve RFK Sigorta yetkilisi Muhammed Köprücü tarafından imzalandı.

Şoför Esnafına Maske Ve Dezenfektan Desteği

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Adayı Halil Saraç, şoför esnafına dezenfektan ve maske desteğinde bulundu.

Mehmet Havabulut Adaylığını Açıkladı

Mehmet Havabulut, Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar ve Saatçiler Esnaf Odası’na adaylığını açıkladı.

Başkan Özdoğan: “Esnafımız Kredileri Ödeyemiyor”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, İlimizde 24 Ocak’ta yaşanan deprem sonrası verilen faizsiz kredileri esnafın ödeyemediğini söyledi.

LOKANTACILAR ODASI’NDAN İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE PROTOKOLÜ

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası ve ilimizde faaliyet gösteren bir ilaçlama ve dezenfekte firmasıyla indirim protokolü imzalandı. İndirim protokolünü Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan ve Alfa İlaçlama ve Çevre Sağlığı Sahibi Mehmet Alpan tarafından imzalandı.

ÖZER MACİT BAKKALLAR ODASINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Özer Macit, Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası başkanlığına adaylığını açıkladı. Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Adaylık açıklamasına katılanlara teşekkür ederek adaylığının kendilerine ve esnaflara hayırlı olmasını diledi.

Elazığ'da Jandarmadan Çevre Duyarlılığı

Elazığ'da jandarma ekipleri, çevreye atılan çöpleri toplayarak örnek bir davranış gösterirken, vatandaşlar ile esnaflarda destek verdi.

ELAZIĞ DAMAK DERGİSİNİN 2. SAYISI ÇIKTI

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından çıkarılan Elazığ Damak Dergisi’nin ikinci sayısı okuyucularla buluştu. Bu yıl ikincisi okuyucularla buluşan Elazığ Damak Dergisi’nde çok önemli konukların röportajları yer alırken ilimiz gastronomisi ele alındı.