Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Elazığ'da aşı stantları kuruldu

Elazığ'da alışveriş merkezi dahil kentin farklı noktalarına aşı stantları kuruldu. İsteyen vatandaşlar, stantlara gelerek randevu almadan kayıt yaptırıp korona virüs aşısı olabiliyor.

Fırat Üniversitesi Eğitim Modelini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun ve YÖK'ün tavsiye kararları ve görüşleri doğrultusunda Fırat Üniversitesi’nde “2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi”nde uygulanacak eğitim modeli Fırat Üniversitesi Senatosu toplantısında karara bağlandı.

Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosu Güçlenmeye Devam Ediyor

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosunu güçlendirmek üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen 4 adet 4x4 tam donanımlı ambulanslar teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Doç.Dr. Çılgın,'Emzirme oranı yüzde 43, yüzde 100 olması gerekir'

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ülke genelinde yapılan öneri ve uyarılara rağmen bebeklerde emzirme oranının düşük olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Hasan Çılgın, 'Ülkemizin verilerine göre emzirme ve anne sütünün kullanımı vurgulanmasına rağmen ilk 6 ayda ek gıdasız oranı yüzde 43'lerde görülmektedir. Oysaki bütün bilgilendirme, reklam ve Sağlık Bakanlığı'nın önerilerine rağmen bu oran yüzde 100'e çıkması gerekirken oran oldukça düşüktür' dedi.

Bakan Akdağ Açıkladı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sağlık Bakanlığına devredilen askeri hastaneleri cihaz olarak daha çok zenginleştiriyoruz. Gerekirse hastaneleri tamirat, tadilatla, hatta gerekirse yeni hastaneler yapmak suretiyle, güvenlik kuvvetlerimize en mükemmel hizmeti, onların güvenliklerini de dikkate alarak, yeni bir düzenleme içerisindeyiz." dedi.

İki Kuruma Tek Müdür

Tunceli Sağlık Müdürü olarak görev yapan Dr. Yusuf Kenan Aydın, sözleşme süresinin bitmesi nedeniyle görevinden ayrıldı. Yerine ise Sağlık Bakanlığı tarafından, Dr. Sercan Özaydın atandı. Son görev yeri Erzurum olan Özaydın’ın, aynı zamanda Halk Sağlığı Müdürü olarak da görev yapacak.

Çocuklar Çifte Bayram Yaşadı

Elazığ’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlama töreninde Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde çocuklara bisiklet dağıtıldı.

Gıda, Beslenme ve Kanserin Önlenmesi Sempozyumu

Elazığ'da, Fırat Üniversitesinin destekleriyle Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından Gıda, Beslenme ve Kanserin Önlenmesi Sempozyumu yapıldı.

Sağlıklı ve Hareketli Yaşam İçin 150 Bisiklet

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında öğrencilere 150 bisiklet dağıtıldı.

Sürekli Pediatri Eğitimi Toplantısı Yapıldı

Sağlık Bakanlığı ve DSÖ işbirliğinde üniversite, STK'lar ve özel sektörün katılımı ile düzenlenen eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Tuz Tüketiminin Azaltılması Planı

Aşırı tuz tüketiminin azaltılması için Sağlık Bakanlığı tarafından "Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması Eylem Planı" hazırlandı.

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyelim!

Sağlık Bakanlığı 2014 yılını ‘Hareketli Yaşam Yılı’ olarak belirledi.

Baskil'de Beyaz Bayrak Töreni

Sağlık Bakanlığı ve MEB arasında imzalanan protokolle Baskil Vakıfbank ve Mustafa Bilbay İlkokulu/Ortaokuluna beyaz bayrak çekildi.

Elazığ'a 6 Ambulans Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından İlimize tahsis edilen 6 adet tam teşekküllü acil ambulansları ile Elazığ ambulans filomuz daha da güçlendi.

Sosyal Risk Haritası Çalışmaları

Yönetmen Elmas Arus sosyal risk haritası çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Elazığ'a geldi.

"Sağlığa Yürüyoruz" Gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığının “Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz” sloganıyla yurt çapında düzenlediği yürüyüş etkinliği kapsamında Elazığ’da yapıldı.

Engelliler Çalıştayı Yapıldı

Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliği ile yürütülen “Engelli Bireyler için Hizmetlerin Geliştirilmesi” projesi çalıştayları devam ediyor.