Elazığ Milli Eğitim Müdürülüğü'nün Eksikliği Nedir? - Kayahan Topal

Elazığ Milli Eğitim Müdürülüğü'nün Eksikliği Nedir?


Özellikle son dönemde en çok konuşulan gündem maddelerinden birisi de Milli Eğitim...

Sınav sistemleri, yerleştirmeler, atamalar vs...

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesiyle beraber yaşanan kabine değişikliğinin ardından Milli Eğitim Bakanlığında da bir değişim yaşanmıştı.

Yeni Bakanın gerek Milli Eğitim camiası ve gerekse halk tarafından kabullenilmesi önemli bir etken. Bakan değil gören olacağım diyen Sayın Selçuk’un ilk icraatlarından birinin de öğretmen şikayet hattın iptal ettirmesi olması takdire şayan bir adım diye düşünüyorum.

Gelelim insanı aziz, kendisi aziz ve adı aziz olan El-Aziz’e...

Adalet ve Kalkınma Partisi iktidari döneminde özellikle halka hizmet sunulan kamu hizmet binalarının yeni ve modern binalar şekline dönüştürülmesi hem burada çalışanların hem de buradan hizmet alanların işini gerçekten kolaylaştırdı. 

Yeni Valilik binası, Belediye hizmet binası, İl Özel İdaresi, İller Bankası Bölge Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü başta olmak üzere ilçelere yapılan yeni hastanelerde halka hizmet sunmaya devam edilirken, yine yapımı devam eden yeni Emniyet Müdürlüğü, SGK, yapımına yakın zamanda başlanacak olan Deftardarlık ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü binaları da yakın zamanda inşallah temeli atılıp tamamlanacaktır.

Elazığ’a en uzak belde olan Üçocak Beldesinin Kutludüğün Mahallesi dahil şehrin bir çok mahalle, ilçe ve beldelerine yeni yapılan okullar ve öğretmen lojmanlarıyla adeta gurur duyuyoruz.

Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü gibi önemli bir misyon üstlenen ve yıllarca eski Hükümet Konağının son katında bin bir zorluklarla hizmet verdikten sonra şimdiler de eski şarap fabrikasının bir bölümüne taşınan Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğümüze ne yazık ki bu bina bence yakışmıyor.

Yüzlerce öğretmen, binlerce veli ve kurum çalışanlarının gün içerisinde uğradığı bu mekan iş verimliliği açısından da pek uygun bir yer olarak karşımızda durmuyor şahsen. 

Şube Müdürlerinin odası dahil içler acınacak bir durumda, farklı resmi kurumlarda ki memurlarımızın odası buralardan daha kullanışlı.

Sn. Nihat Büyükbaş Müdürümüzün kendi döneminde yaptığı çalışmalar aradan zaman geçmesine karşın bugün dillerden dillere efsane müdür olarak anlatılırken, inanıyorum ki yakın bir zaman önce göreve başlayan Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Feyzi Gürtürk’ün çabası ve gayreti de bu şekilde ifade edilecektir. 

Ben kendisinin başarılı olacağına yürekten inananlardanım, - ki kısa zamanda yaptıkları zaten ortada.

Örneğin ilk aklıma gelenler şöyle:
En beğendiğim çalışmalardan biri olan ve zaman zaman Kredi Yurtlar Kurumunda üniversite öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz, Okul Cami Buluşmaları.

Yine Feyzi beyin girişimleri ve özellikle 26. Dönem Milletvekillerimizin gayretleriyle yıllardır kangren haline gelen metruk YİMPAŞ binasının yıkılarak Turizim Lisesine dönüştürülmesi.

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında Öğrencilerimizin Türkiye Birincilikleriyle Elazığ’a gelmesi.

Elazığ Her Yerde Okuyor ile 110 milyon sayfa kitabın kitapseverlerle buluşması.

Kodlama Kursları ile öncelikle öğretmenlerimize kodlama ve programlama kursları verilmesi. 

Eğitimde Yenilikçilik Projeleri Sergisinin açılması.

Elazığ’da ilk robot sergi ve yarışması
Eğitimcilerin Eğitimi Seminerlerinin gerçekleştirilmesi.

Eğitim Yöneticilerine yönelik Proje Hazırlama Teknikleri Kurslarının düzenlenmesi.

Tam gün eğitime geçilebilmesi amacıyla 2018 yılında Elazığ tarihinin en büyük okul yapım bütçesinin oluşturulması.

Bunlar yapılan hizmetlerin sadece bir kaçı...

Gelelim eksiklere?

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün en büyük eksiği nedir derseniz, bir çok şehirde görüpte gurur duyduğum ama kendi ilimde göremediğim Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası derim. 

Bu eksikliğin gündeme getirilmesi bir iletişimci olarak benden olurken, Elazığ’a yapılacak olan yeni Milli Müdürlüğü binasına destek olacağından şüphe duymadığım Elazığ Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım ve Sayın Milletvekillerimiz ve Ak Parti İl Başkanına da şimdiden teşekkür ediyorum.

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!