Elazığ Tanıtım Günlerine Hazır - Kayahan Topal

Elazığ Tanıtım Günlerine Hazır


Elazığ Tanıtım Günlerinin ilki 2011 yılında Ankara’da yapılmış ve daha sonra İzmir ile devam edip İstanbul ile son bulmuştu. Maalesef o günden sonra tanıtım günleri sürdürülememişti.

Komşumuz Malatya Ankara’da geçtiğimiz yıl üçüncü tanıtım günlerini yaparken bizde bunun yapılması için herhangi bir adım dahi atılmıyordu.

Rize ise İstanbul’da tanıtım günlerinin yedincisini bitirmenin haklı gururunu yaşarken bizler Elazığ’ı tanıtmaya ne gerek var canım mantığıyla yerimizde saymaya devam etmiştik. Geçen üç yılın ardından Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Başkanı Faik İçmeli beyefendinin girişimleri sonucu Elazığ Valiliğinin himayelerin de Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere, ilçe belediye ve kaymakamlıklarının da destekleriyle tanıtım günlerinin İstanbul ayağındaki ikinci program 4,5,6 ve 7 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Tanıtım Günlerinin Elazığ’daki sorumluluğunu da Elazığ Turizm Derneği (ETUDER) Başkanı, sevgili dostum ve kardeşim Av. Burak Soylu yapıyor. Genç, çalışkan ve yetenekli bir isim olan Soylu bence işin hakkını da sonuna kadar veriyor. Özellikle İzmir de yapılan Tanıtım Günlerinde ki gayret ve çabasını en yakından gören isim benim diyebilirim.

İstanbul’da ikinci yapılacak olan tanıtım günleri için ise bugüne kadar Elazığ’da iki toplantı yapıldı ve bunlara katılan birisi olarak, ETUDER Başkanı Av. Burak Soylu ile geçtiğimiz akşam Elazığ Belediyesinin Harput’ta gerçekleştirdikleri ramazan etkinliklerinde bir araya geldim.

Hazırlıklar nasıl sürüyor ve ilgi var mı diye sordum?

Çalışmaların çok iyi gittiğini ve kendilerine gösterilen ilginin memnun edici olduğunu ifade eden Burak Soylu, önceliklerinin Elazığ’daki firmaların tanıtım günlerine katılımını artırmak olduğunu bunun için de gayret gösterdiklerini belirterek, İstanbul’da tanıtım günleri için bu işi meslek haline getirmiş çeşitli meslek gruplarının burada stant kiralamak için kendilerine baskı yaptığını vurguladı.

Yani ekip aylar öncesi olmasına karşın, İstanbul Elazığ Tanıtım Günlerine hazır diyebiliriz..

İlginin yüksek olması bir Elazığlı olarak beni mutlu etti. Umarım ikinci İstanbul Elazığ Tanıtım Günleri diğer illerimize de örnek olur ve başta İzmir, Ankara ve Adana olmak üzere diğer illerimiz de bu tanıtım günleri bir gelenek olarak sürdürülür.

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!