Hayatımda Bir İlk? - Kayahan Topal

Hayatımda Bir İlk?


15 Temmuz Destanının Seneyi Devriyesi için ilk olarak Tunceli Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in daveti üzerine Tunceli'deydim.

Daha sonra ise Elazığ'da canlı yayınlarımızla ve röportajlarımızla Kanal 23 Ekranlarında sizlerle olduk...

 Sabaha kadar da nöbetimizi burda sürdürdük...

81 ilde olduğu gibi dün gece Tunceli'de 15 Temmuz Destanı kutladık, burada öyle bir olay yaşadım ki hayatım da bir ilktir diyebilirim...

 Nedir bu ilk diye merak edebilirsiniz?

CHP'li bir Başkanın konuşmasını burada ayakta alkışlayacağımı ve ayakta alkışlatacağımı söyleselerdi asla derdim. Lakin CHP Tunceli İl Başkanı Av. Ali Rıza Güder bey Tunceli de şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenin ardından PKK şerefsizlerine öyle bir seslendik, tek kelimeyle muhteşem konuştu...

Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karataş paşamız dahil bir çok kişiyi ağlattı. Dayanamadım ve törene katılanlara "BAŞKANIMIZIN ŞEHİT ÖĞRETMENİMİZLE İLGİLİ SÖZLERİNE SADECE TEŞEKKÜR EDİLMEZ, AYAKTA ALKIŞLANIR, SİZLERİ AYAKTA ALKIŞLAMAYA DAVET EDİYORUM DEDİM"

Tunceli Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Tunceli Jandarma Bölge Komutanımız Tümgeneral Sayın Salih Karataş, Tunceli Cumhuriyet Başsavcımız Behçet İşlek ve diğer protokol üyeleri sağolsun çağrıma Av. Güder'i ayakta alkışlayarak karşılık verip konuşmasının ardından tebrik ettiler.

İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum...

Bağlantı linkini de sizler için buradan paylaşıyorum. ( http://www.iha.com.tr/haber-tuncelide-chpli-baskandan-pkkya-sert-tepki-658315/ ) İzlemek yerine okumak isteyenler içinde o konuşmayı sizlere aktarıyorum. "Ne istiyorsunuz? Bu daha hayatının baharında annesiyle babasıyla yaşayacak ömrü olan 23 yaşındaki öğretmenden ne istediniz? Belki yarın öbür gün evlenip, çoluğu çocuğuyla, sevdiğiyle yaşayacak ömrü olan bu öğretmenden ne istediniz?

Bu işlediğiniz adi cinayetle siz bu coğrafyada sadece gencecik bir insanı değil insanlığı, vicdanı, haysiyeti, onuru da katlettiniz.

 Ne istiyorsunuz?

 

Gencecik bir insanı öldürüp suya atmak neyin nesidir?

 Sizin ölüye de mi saygınız yoktur?

Ölmüş bir insanın son bir kez annesiyle, babasıyla buluşmasına da mı saygınız yoktur?

 Anne baba çocuğunun cenazesini almasın mı?

Bu zavallı öğretmene bir cenazeyi de mi çok gördünüz?

Bir avuç toprağı da mı çok gördünüz?

Edemediniz mi bir yolun kenarına bırakıp birinin almasını edemediniz mi?

Gencecik bir insanı suya atmak neyin nesidir?

Munzur Dağları’nın piri pak suyunu bu adi cinayetle kirletmeye utanmadınız mı?

Adlarını kendinize mal ettiğiniz bu dağların zirvesine kurulmuş ağalar divanının gölgesi, onların ızdırap dolu bakışları da mı sizi utandırmıyor?

Bu neyin davasıdır? Ne uğruna öldürüyorsunuz ne uğruna ölüyorsunuz; bu kör şiddetin sebebi neyin nesidir?” dedi.

Helal olsun Ali Rıza Başkan, bu ülkenin senin gibi vatansever CHP'lilere ihtiyacı var, korkaklara değil...

Bu arada yoğun bir katılımla son derece anlamlı bir geceyi gerçekleştiren ve yaptığı konuşmayla önemli mesajlar verip; "Artık Tunceli'yi terörle PKK'yla değil, Tunceli'yi Munzur suyuyla, balıyla, fasulyesi ile doğal güzellikleriyle konuşmak istiyoruz" diyen Sayın Valimiz Tuncay Sonel'i de tebrik ediyorum...

 

 

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!