İyi Güzel Ama' - Kayahan Topal

İyi Güzel Ama'


Elazığ’ın son yerleşim yerlerinden olan Çayda Çıra Mahallesinin kurulmasıyla birlikte Fırat Üniversitesinin içerisinden geçen yeni bulvar daha da önem kazanmıştı.

Dönemin Belediye Başkanlığını yapan Süleyman Selmanoğlu zamanında yapılan mini bir törenle çalışmaların başladığı bulvar, işin büyük bir kısmı bitmesine karşın Fırat Üniversitesi ve Elazığ Belediyesi arasında yaşanan bazı anlaşmazlıklardan dolayı açılamadı.

Durum çıkmaza girmişken, yerel seçimler sürecinde o zaman aday adayı olan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, seçilmesi halinde bu bulvarın açılacağı müjdesini vermişti.

Gel zaman, git zaman çok sürmedi ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz aday adayıyken verdiği sözü tutarak bu bulvarın açılması için girişimlere hızlı bir şekilde başladı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz sonunda şehir için önem arz eden bu konuda anlaşmaya vardı ve yeni bulvarımız geçtiğimiz haftalarda kullanıma açıldı.

Çok iyi oldu…

Bu anlaşma için yeri gelmişken Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etmek gerek.

Gelelim yine bulvara…

Bulvarda şuan yolun tamamı sıfır beton asfalt.

Bulvarın iki şerit olarak bir birinden ayrılması, yol çizgileri, uyarıcı levhalar, kaldırım tretuvar boyama işlemleri, üniversite girişinde trafik ışıkları ve benzeri birçok çalışma tamamlanmış durumda.

Çalışmalar tam bitmemiş ama…

Güvenlik için tel örgüler çekilmeye devam ediyor.

Işıklandırma için belediye ihale aşamasında.

Kaldırım ve tretuvar çalışmaları devam ediyor.

Üniversite girişinde bulunan cep telefonu baz istasyonu da sanırım bulunduğu yerden başka bir noktaya nakledilecek.

Yeter ki istensin, bunlar çok zaman almaz diye düşünüyorum…

Buraya kadar iyi güzel ama…

Âmâsı şöyle…

Zübeyde Hanım Caddesinde bulunan Orman Bölge Müdürlüğü kavşağından Fırat Üniversitesi güzergâhına çıkarken sağ taraf üzerinde yer alan bir büfe ve çay ocağının müşterileri araçlarını istedikleri gibi istedikleri yere park edebiliyorlar.

Eğer hava güneşliyse araba gölgede kalsın diye bir bakmışsınız normalde gidiş yönünün sağ tarafında park edilmesi gereken araçlar, yolun sol tarafına orta refüje paralel bir şekilde ağaçların altına park edilmiş.

Yada biraz uzun mesafeye park etmemek adına araçlar hem orta refüj, hem de yolun sağ tarafına karşılıklı olarak park edilmiş durumda.

Görüntü son derece çirkin…

Ama ne karışan var nede uyaran…

Herkes bildiğini okuyor resmen…

Elazığ Emniyet Müdürlüğü trafik yetkilileri bence bu bulvara bugünden sonra daha büyük önem vermeli.

Çünkü bu bulvar eskiden sadece Üniversiteye gitmek isteyen sürücüler ve nadiren de olsa mesire yerine gitmek isteyen sürücülerin güzergâhıydı, şimdiyse buna Çayda Çıra Mahallesi sakinleri de eklendi ve bulvarda yoğunluk daha da arttı.

Bakalım uyarımız sonrası ekipler bu noktada bir çalışmak yapacak mı? Yoksa her şey eskisi gibi olmaya devam mı edecek?

 

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ağs

Doları Bahane Edip Zam Yapanlar!

16Ağs
06Haz

Şehrin Vizyonundan Umutluyum

09Nis

Bir Türlü Yüzümüz Gülmedi

02Nis

Ne Gereği Vardı!