BİR DAHA DENEYELİM! - Yusuf Boydak

BİR DAHA DENEYELİM!


Deplasmanda Denizlispor ile karşılaşan Elazığspor, zorlu mücadelenin son düdüğü çaldığında, sahadan 1-1’lik eşitlikle ayrıldı. Hafta içerisinde yapılan basın toplantısında Teknik Direktörümüz Ümit Özat, “artık deplasmanda da maç kazanıp bir seri yakalamak istiyoruz” demişti. Nitekim de futbolcularında ifadelerinden anladığımız kadar, takımımız hafta içerisinde yapılan çalışmalar ile Denizlispor maçına galibiyet için hazırlanmıştı. Tabi ki ilk 6’ya oynayan bir takım için deplasmandan da 3 puan almak lazım. Bu tespit gayet doğru bir tespitti. Ama her zaman istediğinizi sahadan alamıyorsunuz. Önemli ve doğru olan, bu hedefi sonuna kadar sürdürmek ve ısrarcı olmak. Biz iç saha da olduğu gibi tüm dış saha maçlarımıza da aynı ciddiyet ve disiplin ile hazırlanır isek, elbet deplasmandan da 3 puanla döneceğimiz günler olacaktır.

Elazığspor, Denizli’de Denizlispor’dan daha çok topa sahip oldu, daha çok gol pozisyonuna girdi, fakat yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyince sahadan 1-1’lik eşitlik ile ayrıldı. Kalemizde gördüğümüz golde yapılan hata da işin tuzu biberi oldu! Cezalılar ve sakatlar takıma dönünce, Elazığspor bir iki değişiklik dışında tekrar eski gücüne kavuştu. Ümidim o ki Cangele’de biran önce dönsün ve ilk devrenin son 6 karşılaşmasında takım sahaya eksiksiz olarak çıksın artık. Son karşılaşmalar bize bir kez daha gösterdi ki Elazığspor’a ileride pozisyon üreten bir futbolcuya acilen ihtiyaç var.

Sırada Pazar günü kendi sahamızda oynayacağımız Giresunspor karşılaşması var. Giresunspor şuana kadar oynamış olduğu 11 karşılaşmanın 7 tanesinden beraberlik, 1 tanesinden galibiyet ve 3 tanesinden de mağlubiyet ile ayrılmış. Oynadığı karşılaşmalarda rakip kalelere 9 gol atarken, kendi kalesinde de 10 gol gördü. Bu verilere bakıldığında Giresunspor’un, kolay bir takım olmadığı aşikâr. Bu nedenle Ümit Hoca’nın özellikle hücumda daha etkili futbolcular denemesi gerek ya da bu bölge için özel çalışmalar yapması gerek. Tabi hücumu düşünürken, 11 maçta kalemizde gördüğümüz 16 golü de unutmamalıyız. Zira 11 maçta, kalende 16 gol görmek iyi bir durum değil! Giresunspor maçından alınacak 3 puan bizi tekrar ilk 6’nın içerisine atacak ve ilk 6 hedefinden uzaklaşmamış olacağız.

Lig’de 11. haftayı geride bırakırken, bundan sonraki süreçte hedefimize ulaşmak için en önemli etkenlerden biride taraftarımızın artık tribünlerdeki yerini alacak olması. Bunun için yönetim kurulunun bazı çalışmalar yaparak taraftar sayımızı arttırması lazım. İç saha galibiyetindeki fazlalığın ana nedeni azda olsa taraftarın takıma katkısıdır. Taraftar sayımızı ne kadar arttırırsak, takımın iç saha maçlarına motivasyonunuda bir o kadar arttırmış olacağız. Bu nedenle ki stadyuma gelen yaklaşık 1250 kişi çevresinden bir kişiyi etkileyerek maça getirmiş olsa bu sayı 2500’lere çıkacak ve bu sayı bizim için önemli bir durum oluşturmuş olacak.

Pazar günü kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağımız Giresunspor maçından da inşallah 3 puan ile ayrılacağız ve bir sonraki hafta deplasmanda oynayacağımız Alanyaspor karşılaşmasından da galibiyet almayı deneyeceğiz…

 

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!