Birde Destek Olsa! - Yusuf Boydak

Birde Destek Olsa!


Sezonun ilk haftasından itibaren Elazığspor’un 3-5 hafta sonra toparlanacağını hep söylüyorduk. Nitekim de takım 3. hafta deplasmandan beraberlik ile döndü, 4. hafta ise kendi sahasında karşılaştığı Orduspor’u mağlup ederek sezonun ilk galibiyetini elde etti. Alınan bu galibiyetten ötürü, takımımızı, teknik heyetimizi ve yönetimimizi tebrik ediyor, bu anlamlı ve önemli galibiyetin camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Sezon içerisinde takımların kaderini belirleyecek belirli haftalar vardır. Lig’in 4. haftası da bizim takımımız için hakikaten çok önemliydi. Bu haftada alınaca bir galibiyet, bu güne kadar sıkıntılar içerisinde olan bir takımın, önünün açılmasına neden olur. Küme düşmemeye mi oynayacaksınız, ilk 6 için mi oynayacaksınız, yoksa ilk iki için mi oynayacaksınız, kaderiniz bu haftalarda alacağınız sonuçlar ile belli olur.

Hafta içinde oynanan kupa galibiyetinin ardından Ümit Hoca, yapmış olduğu basın toplantısında “bizim için önemli olan Orduspor ve Gaziantep B.Bld.spor maçları” diyerek o da aslında bu noktayı dile getirmişti. Kısa zamanda takımın toparlanmasını sağlayan Ümit Hoca’nın, bu tür dönüm haftalarını da iyi değerlendirmesi, elbette ki hem Elazığspor’un, hem de kendisinin geleceğini çok olumlu etkileyecektir.  

Orduspor galibiyeti, Elazığspor’a tarihinin en büyük sıçramasını yapmasını da sağladı. Pazartesi günü saat 19.00’a kadar puan sıralamasında 18. sırada olan bordo beyazlılar, maç sonrası almış olduğu 3 puan ile 7 basmak birden yükselerek, 11. sırada yer aldılar. Averajımız biraz daha iyi olsa idi iki basamak daha yükselip, 9 sıra atlayarak belki bir rekorda kırmış ola bilirdik!

Şimdi bana göre geride kalan 4 hafta bize gösterdi ki takım üstüne düşen görevi yapıyor. Bundan sonraki süreçte topu birazda bizi yönetenler kullanmalılar. Yani artık takıma destek olmalılar. Pasolig’den olsa gerek, taraftarda takımı yalnız bırakınca, en azından bu açığında kapanması için de olsa bizi yönetenlerin takım ile ilgilenmesi şart.

Maç öncesi kısa bir konuşma fırsatı bulduğum Başkan Selçuk Öztürk’de bu konudan hayli müzdarip. Bugüne kadar ne valilik kanadından, ne de belediyeden her hangi bir maddi destek alamadıklarını söyledi. Destek olmamasından dolayı da oldukça zorlandıklarını belirtti başkan. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un, Şanlıurfaspor’un  ve daha birçok kulübün belediye ve valilik desteği olmadan, 20-25 milyon tl transfer yapamayacağını söyledi.  Doğru haklı bende katılıyorum. Senelerdir bu kadar aşırı transfer yapan Şanlıurfaspor bir yerlerden maddi destek almazsa, imkanı yok bu kadar ayakta dura bilsin!

Özetle, Orduspor karşılaşmasında takımın ortaya koyduğu mücadele ve güzel oyun, bize gösterdi ki takım kısa zamanda toparlanmış ve inşallah daha da iyi olacak. Yapacağımız tek işi takıma maddi ve manevi destek olup, daima yanında olmak!

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!