ELAZIĞSPOR VE İSTİKRAR! - Yusuf Boydak

ELAZIĞSPOR VE İSTİKRAR!


                                               ELAZIĞSPOR VE İSTİKRAR!

            Bir futbol takımını başarıya götüren en önemli unsur istikrardır!

Yönetimde istikrar, teknik heyette istikrar, kadroda istikrar ve en önemlisi de alınacak sonuçta istikrar çok önemlidir, bir takımın hedefine ulaşması için.  

            Bizi bu aşamada asıl ilgilendiren konu, Elazığspor’un almış olduğu istikrarsız sonuçlar. Bordo beyazlılar, en son 6 hafta önce oynanan Boluspor karşısında 3 puan alabildiler ve ardından da yine içeride oynanan Adanaspor karşılaşmasında 1 puan ala bildiler. Oynanan son 3 karşılaşmada ise puan alamayarak, Lig’de ki konumunu hayli zora soktular. Ve bu istikrarsızlık böyle de devam ederse, korkulu günler çok yakında bizi bekliyor demektir.

            Kulüpten gelen haberler, istikrarın sağlanması içinde maalesef pek iç açıcı değil! Teknik heyette yaşanan sıkıntılar devam ediyor. Ümit Hoca Fatih Akyel’in yerini henüz dolduramadı? Takım kadrosu yapılan transferlere rağmen henüz oturmadı. İveşa’nın gidişi bir kayıp oldu! Bu olumsuzluklar içerisinde birde skor istikrarsızlığı ile küme düşme hattına doğru gidiş, bizleri endişelendirmeye başladı.

Bu nedenle Elazığspor’un biran evvel toparlanması ve istikrarlı sonuçlar alması lazım!

            Hafta sonu oynayacağımız Şanlıurfaspor maçı öncesinde Başkan Selçuk Öztürk’ün hocalar başta olmak üzere takımı toparlayıp, olayın ciddiyetini anlatması ve sorunları biran önce, el birliği ile düzeltmesi lazım. Biran önce, Ümit Hoca’nın iyi bir yardımcı hoca bulması lazım.

            Başkan Selçuk Öztürk bir takım yetkileri, Sportif Direktörümüz Mehmet Kaplan’a ve Teknik Direktör Ümit Özat’a verdiğini biliyoruz. Öyleyse bu takımı düzeltecek ve yeniden takımın istikrarlı sonuçlar almasını sağlayacaklarda onlardır. Mehmet Kaplan’ın biran önce sportif direktör olarak, hocalarla ciddi bir durum değerlendirmesi yapması lazım ve takımın yeniden toparlana bilmesi için gerekli adımları atması lazım. 

            Bu hafta grupta oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlar da iyi okumak lazım!

Alınan sonuçlara baktığımızda puan olarak en kötü takım olan Orduspor’un bile, Lig’e havlu atmadığını görüyoruz!

Umarım “ben sonuçlara bakmıyorum” diyerek aylar önce bizlere hava atan hocamız, bu haftaki sonuçlara bakar ve tabloyu iyi okurda, olayın ciddiyetini anlar!

Aksi halde yaşanan bu istikrarsızlık, onlarında mesleki hayatlarındaki istikrarsızlık olacaktır!

            

harputtv@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

Kaçan Balık Büyük Olur

14Nis

KEMANIN SESİ!...

09Nis

MALATYASPOR MAÇINA DAİR…

18May

HAZIRLIKLAR YENİ SEZONA

04May

HOŞ GELDİN MALATYA!